zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Jakie fundacje pomagają w walce z nowotworem u dzieci? 14-08-2018

Co godzinę ktoś w Polsce dowiaduje się, że cierpi na białaczkę. Jakie wsparcie oferują poszczególne fundacje w Polsce?

 

Fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową

 

Fundacja Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową działa już od 27 lat i wspiera dzieci z całej Polski w leczeniu nowotworów we wrocławskiej Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. W ciągu 27 lat działalności fundacja pomogła już blisko 5 tys. dzieci.

 

Pomaga ona m.in. zapewnić leczenie na najwyższym możliwym poziomie przez zapewnienie najnowocześniejszych leków. Wspiera także leczenie za granicą gdy wszystkie możliwości leczenia w Polsce się wyczerpią. Fundacja pozwala m.in. sfinansować wyjazd dzieci do ośrodków we Włoszech lub w Niemczech.

 

Ponadto, fundacja przeznacza każdego roku 200 tys. złotych na rehabilitację najmłodszych. Z uwagi na to, że dla dziecka nowotwór, a także związana z nim chemioterapia i operacje są dużym obciążeniem, dzieci – dzięki rehabilitacji – mogą wrócić do pełni sił dzięki seriom zabiegów i ćwiczeń.

 

Fundacja prowadzi także jedyną w kraju tzw. Klinikę Mentalną, w której oferuje nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom profesjonalną pomoc psychologa i pedagoga.

 

Fundacja DKMS

 

Inną organizacją jest Fundacja DKMS, która m.in. skupia potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Dzięki jej działalności w bazie zostało już zarejestrowanych ponad 1 milion 300 tysięcy potencjalnych dawców. To szczególnie istotne z uwagi na fakt, że dla wielu chorych jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Chcesz wiedzieć więcej jak zostać dawcą? Wejdź na stronę https://www.dkms.pl/pl/naszpikuj-sie-wiedza.

 

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową

 

Z kolei Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową w Warszawie oferuje m.in. miejsca noclegowe, z których mogą korzystać podopieczni warszawskich klinik onkologicznych. Ponadto, fundacja organizuje czas wolny, dzięki któremu dzieci mogą łatwiej przejść przez proces leczenia i oderwać się od codziennych zmagań z chorobą dzięki zwróceniu uwagi na swoje zainteresowania, hobby, zabawę.

 

Te i wiele innych fundacji – takie jak np. fundacja Krwinka czy fundacja Mam Marzenie – niosą pomoc nie tylko dzieciom cierpiącym na nowotwór, ale także ich rodzicom i opiekunom.

Komentarze