zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Jak zadbać o włosy, skórę i paznokcie? 12-07-2018

Dieta

 

Podstawą pięknego wyglądu jest dieta. Nieprzypadkowo mówi się: "Jesteś tym, co jesz". Warto zwrócić uwagę, by talerz był pełen witamin, minerałów, fotozwiazków. Pamiętaj o zdrowych tłuszczach, które mają kluczową rolę w nawilżaniu. Pij dużo wody, by nawodnić organizm od środka.

 

Suplementacja

 

Okazuje się, że większości z nas brakuje podstawowych składników odżywczych, co wpływa na stan i wygląd naszego ciała. Suplementy, które mają dobry wpływ na włosy, skórę i paznokcie stworzone są na podstawie elementów wzmacniających i odżywiających. W sklepswanson.pl można znaleźć produkty na bazie kwasu hialuronowego, oleju z wiesiołka, beta karotenu, cynku, miedzi, witamin, selenu, krzemu, kurkumy, kozieradki i innych.

 

Unikaj stresu

 

Stres jest wrogiem w każdej sytuacji. To właśnie on potrafi wyniszczyć organizm do tego stopnia, że paznokcie znacznie osłabiają się, włosy zaczynają wypadać i tracić blask, a skóra nie jest promienna, a szara. Jeśli to możliwe, znajdźmy w ciągu dnia chwilę na odprężenie, zagospodarujmy czas na 7-8 godzin snu, a gdy przychodzi stresująca sytuacja, zaparzmy sobie melisę.

 

Nieprawidłowa pielęgnacja

 

Niestety, częstym błędem wielu kobiet jest nieprawidłowa pielęgnacja. Zapominamy o solidnym nawilżaniu, nie dostarczamy organizmowi odpowiednich składników, popełniamy błędy znacznie uszkadzające włosy (np. źle je rozczesując, łamiąc, używając nieprawidłowych szamponów i odżywek) skórę (np. narażając ją na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie zabezpieczając jej, nie stosując kosmetyków adekwatnych do rodzaju cery) i paznokcie (niszcząc przy malowaniu, łamiąc je, źle obcinając).

 

Uczciwie stosując kilka tych rad mamy bardzo duże szanse, by nasze włosy, skóra i paznokcie promieniały i były ozdobą.

Komentarze