zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej? 12-11-2020

Szczotkowanie i nitkowanie to podstawowe elementy dobrej rutyny pielęgnacyjnej dla zdrowia jamy ustnej. Są jednak jeszcze inne rzeczy, które musisz wiedzieć i możesz zrobić, aby pomóc sobie w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł, co korzystnie wpłynie na Twoje ogólne samopoczucie. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego szczoteczka soniczna może Ci w tym pomóc, albo do czego służą irygatory do zębów – jesteś w dobrym miejscu.

  1. Jak często i jak długo należy myć zęby?

  2. Czy nitkowanie oraz irygatory stomatologiczne są tak samo ważne, jak szczotkowanie?

  3. Szczoteczki elektryczne czy soniczne szczoteczki ultradźwiękowe?

  4. Czy płukanki do ust wspierają dbanie o jamę ustną?

Od zarania dziejów stan jamy ustnej był ważnym zagadnieniem dla wszystkich osób ceniących sobie zdrowie i dobre samopoczucie, ale dzisiaj mamy dużo więcej produktów, które sprawiają, że dbanie o jamę ustną jest łatwiejsze. Dowiedzmy się, z czego warto korzystać najbardziej!

 

Jak często i jak długo należy myć zęby?

 

Myj zęby dwa razy dziennie, za każdym razem przez dwie minuty – w końcu utrzymanie czystości i zdrowia zębów zaczyna się od regularnej pielęgnacji. Szczotkowanie, najlepiej z użyciem sonicznej szczoteczki do zębów przez dwie minuty dwa razy dziennie, znane jako zasada 2x2, pomoże utrzymać płytkę nazębną z dala od Twojej jamy ustnej, a dopełnienie pielęgnacji z pomocą narzędzi dentystycznych, takich jak irygatory do zębów Airfloss daje niemalże pewność, że tak się stanie, gdyż pozwala na czyszczenie przestrzeni między zębowych. Pamiętaj też, że jeśli masz dziecko – taka praktyka powinna być wdrażana jak najwcześniej, a w tym pomogą Ci szczoteczki soniczne dedykowane maluchom, których nie brakuje na rynku.

 

Czy nitkowanie oraz irygatory stomatologiczne są tak samo ważne, jak szczotkowanie?

 

Zaleca się nitkować zęby każdej nocy przed szczotkowaniem, aby usunąć wszystko, czego szczoteczka nie jest w stanie usunąć. Wielu pacjentów przyznaje, że pomija ten krok, ale jest to ważny element zdrowej rutyny. Co więcej, jego dopełnieniem powinien być irygator dentystyczny, który często jest jedyną słuszną odpowiedzią na pytanie o to, jak doczyścić miejsca trudnodostępne w jamie ustnej. W innym wypadku małe cząsteczki jedzenia i inne osady, które zostaną pominięte przez szczoteczkę, mogą ostatecznie przekształcić się w próchnicę. Nawet najlepsze Soniczne szczoteczki nie są w stanie dotrzeć w każdą szczelinę, dlatego nie ignoruj ciasnych miejsc, jeśli higiena jamy ustnej ma dla Ciebie znaczenie.

 

Szczoteczki elektryczne czy soniczne szczoteczki ultradźwiękowe?

 

Gdziekolwiek podejmowany jest temat wyboru szczoteczek – zawsze pojawia się dylemat. Od jakiegoś czasu to szczoteczka soniczna jest na piedestale, jako ta o najwyższej skuteczności i zapewniająca najwyższą wygodę. Oczywiście ostateczny wybór zależy od indywidualnych preferencji, dlatego zachęcamy do wypróbowania obu opcji, celem znalezienia tej idealnej.

 

Czy płukanki do ust wspierają dbanie o jamę ustną?

 

Gdy tematem jest higiena aparatu ortodontycznego – nikt nie ma wątpliwości, w końcu, gdyby nie płyny do płukania jamy ustnej ciężko byłoby w inny sposób dotrzeć do każdej szczeliny. Okazuje się jednak, że płukanki do ust nie są zarezerwowane tylko dla osób noszących aparat korygujący zęby, ale higiena jamy ustnej w przypadku każdej osoby może sporo zyskać, gdy na półce w łazience będzie płyn tego rodzaju. Poza tym trzeba pamiętać, że dbanie o jamę ustną to także dbanie o świeży oddech, a pod tym względem płukanki są wręcz niezastąpione.

Komentarze

dodał: ~Jan | 2020-10-19 08:54:08

Jeśli chcesz pozbyć się uczucia lęku to Poradnia Harmonia jest dobrym miejscem. Naprawdę polecam, bardzo profesjonalna pomoc. Najlepiej skontaktować się przez formularz na stronie, dbają o dyskrecję i prywatność pacjenta. Współpracuje z nimi świetna kadra, między innymi wykwalifikowany seksuolog i psycholog. Warszawa to miasto, w którym znajduje się siedziba firmy. https://poradnia-harmonia.pl/