zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Implanty stomatologiczne - kompendium wiedzy. 24-10-2018

W dzisiejszych czasach leczenie implantologiczne cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i coraz więcej osób korzysta z jego dobrodziejstwa. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę są implanty zębowe i jakie są ich największe zalety.

 

Czym jest implant stomatologiczny?

 

Implant zębowy najprościej rzecz mówiąc to zwykła tytanowa śrubka, która swoim kształtem do złudzenia przypomina korzeń zęba. Implant stomatologiczny osadzony jest w kości, dlatego też jest niewidoczny w jamie ustnej. Zbiegiem czasu implant zrasta się z kością szczęki, dzięki czemu jest w stanie całkowicie zastąpić korzeń zęba naturalnego.

 

Kto może skorzystać z implantów?

 

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że niestety nie każdy może skorzystać z leczenia implantologicznego, ale na szczęście takich osób jest naprawdę bardzo niewiele. Implanty zębowe nie są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z ciężkimi chorobami ogólnoustrojowymi. Mowa tutaj przede wszystkim o chorobach nowotworowych, AIDS i sepsie. Z implantów nie mogą skorzystać także osoby ciężko uzależnione.

 

Jakie zalety mają implanty zębowe?

 

Jedną z największych zalet implantów jest przede wszystkim to, że zapobiegają one zanikowi kości, czyli tzw. "resorpcji". Nawet brak jednego zęba w dłuższej perspektywie może skutkować bardzo poważnymi i nieodwracalnymi zmianami w jamie ustnej. Warto wspomnieć o tym, że profesjonalne uzupełnienie protetyczne nie wymaga także szlifowania sąsiadujących zębów. Nowoczesne implanty są bardzo stabilną i bezpieczną podstawą dla zębów, koron i protez. Jest to doskonała propozycja dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z wypadającą protezą.

 

Walory estetyczne implantów

 

Do największych zalet implantów zębowych należy zaliczyć także ich walory estetyczne. Implanty są niewidoczne pod linią dziąsła, a co najważniejsze osadzone w nich korony i protezy doskonale imitują naturalne uzębienie. W implantach można bez obaw się uśmiechać, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort życia. W dzisiejszych czasach implanty umożliwiają nie tylko zastąpienie pojedynczych braków, ale również wszystkich zębów.

 

Czy implanty mają jakieś wady?

 

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że implant stomatologiczny ma same zalety, ale oczywiście tak nie jest. Osoby, które chcą skorzystać z leczenia implantologicznego powinny pamiętać także o kilku minusach. Obecnie jedną z największych wad jest oczywiście wysoka cena, która może okazać się dla wielu osób barierą nie do przeskoczenia. Pamiętać należy jednak o tym, że z perspektywy czasowej jest to bardzo opłacalna inwestycja. Warto wspomnieć także o tym, że nasz organizm może odrzucić implanty. Na szczęście dzięki nowoczesnym materiałom biokompatybilnym ryzyko to jest naprawdę bardzo niewielkie, zwłaszcza jak dba się o implanty.

 

Czy warto skorzystać z implantów stomatologicznych?

 

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa implantów stomatologicznych w pierwszej kolejności powinny odwiedzić dobrego specjalistę od implantologii. Polecam tutaj: https://stomatologia-impla.pl/implanty/ Dzięki konsultacji będzie można dokładnie ocenić konieczność oraz możliwości wszczepienia implantów.

Komentarze