zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Emigracja zarobkowa do UK i jej fatalne skutki ? psychiatra Londyn 14-08-2018

Stany psychiczne na emigracji

Najgorzej emigrację znoszą ci, którzy wyjeżdżają samotnie. Jeżeli w Polsce zostaje najbliższa rodzina i przyjaciele, sytuacja staje się naprawdę trudna. Emigrant zmaga się z poczuciem osamotnienia, tęsknotą. Nie ma wokół siebie bliskich osób, właściwie z nikim nie może swobodnie porozmawiać w ojczystym języku. Nie ma także znajomych miejsc, w których zawsze odpoczywał i zbierał myśli.

 

Poczucie osamotnienia wzmaga się, gdy znajomość języka angielskiego pozostawia wiele do życzenia. Każde wyjście, nawet po zakupy czy do urzędu, wiąże się z dużym stresem. Oczywiście z biegiem czasu zwykle następuje poprawa – zna się podstawowe zwroty, procedury, umie odnaleźć w konkretnej sytuacji. U niektórych jednak tej poprawy nie widać, a zamiast tego pojawia się depresja.

 

Zdaje się, że w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do kraju. Rzeczywiście – wiele osób nie wytrzymuje napięcia i wraca. Tylko co mają zrobić ci, którzy muszą pracować za granicą, by zdobyć pieniądze na spłatę zadłużenia? Ci, którzy mają na utrzymaniu rodzinę w Polsce i świadomość, że w ojczyźnie nie są w stanie sprostać temu zadaniu? W takiej sytuacji należy szukać pomocy u specjalisty, psychologa. W trudniejszych przypadkach pomoże psychiatra Londyn. Najlepiej, by był to lekarz polskiego pochodzenia, zatrudniony w polskiej placówce medycznej np. Fastmedica do odwiedzenia tutaj.

Polski psychiatra Londyn udziela pomocy emigrantom

Osamotnieni emigranci muszą borykać się z wieloma trudnościami. Istoty niektórych nawet sobie nie uświadamiają, natomiast pojawiają się problemy ze snem, koncentracją, pamięcią. Rozdrażnienie w połączeniu z poczuciem osamotnienia powoduje huśtawki nastrojów – ataki złości, po których następują stany depresyjne. Dochodzi do obniżenia samooceny i wiary w to, że kiedykolwiek sytuacja się odmieni. Niektórzy, szukając odskoczni od problemów, popadają w uzależnienia.

 

Psychiatra Londyn może pomóc takiej osobie. Udzielić jednorazowego wsparcia, ale też zaproponować psychoterapię albo włączyć farmakologię. Z podjęciem takich działań zdecydowanie nie należy zwlekać. Emigrant, który zauważa u siebie niepokojące stany i czuje, że dzieje się coś niedobrego, powinien szukać pomocy. Niekiedy jednak nie jest w stanie dostrzec i uzmysłowić sobie problemu. Wówczas ogromną rolę odgrywają osoby mu bliskie, rodzina czy nawet współpracownicy. To oni powinni uświadomić mu, że psychiatra Londyn jest jedynym właściwym rozwiązaniem. Dzięki jego pomocy emigrant będzie w stanie zrealizować swój cel i w dobrym stanie psychicznym powrócić do ojczyzny.

Komentarze