zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Dermatoskopia i videoskopia - Na czym polega badanie? 22-11-2019

Tylko wczesne wykrycie niebezpiecznych zmian na skórze, daje pewność wyleczenia oraz gwarancję długiego życia w zdrowiu. To dlatego, coraz większą uwagę poświęca się nie tylko na badania kontrolne narządów, krwi czy USG, ale również na kontrolne badania skóry w prywatnych gabinetach dermatologicznych.

 

Co daje pełna obserwacja oraz badania, które są tam przeprowadzane?

 

Dermoskopia, czyli badanie, które eliminuje podejrzane zmiany!

 

Aby wykryć niebezpieczeństwo związane z nietypową zmianą skórną, konieczne jest dokładne przyjrzenie się ich wyglądowi oraz pochodzeniu. Podczas dermoskopii, czyli nieinwazyjnej metodzie diagnostycznej, można zobaczyć strukturę naskórka i skóry właściwej. W normalnych warunkach są one nieosiągalne dla oka ludzkiego.

 

Zmiana skórna jest powiększana nawet 10. krotnie, poprzez narzędzie, które nazywa się dermoskopem. Badanie jest właściwie całkowicie bezbolesne i w pełni bezpieczne, a co najważniejsze może być wykonane zarówno u kobiet ciężarnych, czy karmiących, nie ma też przeciwwskazań wiekowych.

 

Dzięki zabiegowi dermoskopii diagnostyka zmian skóry jest wyjątkowo rzetelna i dokładna, a co najważniejsze pozwala szybko wykryć zarówno raka, jak i czerniaka.

 

Pamiętaj! Systematyczna profilaktyka znamion barwnikowych, jest tak samo ważna, jak wykonanie badania cytologii czy USG piersi. Jeśli w porę wykryjesz nowotwór to masz szansę na niemal całkowite wyleczenie. Więcej o tym zabiegu, dowiesz się od specjalistów na: https://royalderm.pl/.

 

Videodermoskopia – zmiany skórne w wielokrotnym powiększeniu!

 

Niekiedy do pełnej diagnostyki zmian skórnych potrzebne jest znacznie większe przybliżenie. W tym celu przeprowadza się badanie videodermoskopii, które powiększa obraz w zakresie 20-70x. Badana zmiana jest fotografowana, a zdjęcia przechowywane. Dzięki temu, po jakimś czasie od przeprowadzenia badania, można porównać procesy zachodzące w określonym miejscu na skórze.

 

Badanie videodermoskopowe przeprowadza się podczas diagnostyki nowotworów, ponieważ jako jedno z niewielu pozwala na obiektywne podejrzenie zmiany, a także uniknięcie chirurgicznego wycięcia np. pieprzyka.

 

Jeśli zauważyłeś na swojej skórze coś, co może niepokoić, zgłoś się na dokładne badanie skóry. Pozwoli ono ocenić stan zmiany i pochodzenie. Dzięki temu, będziesz pewien, że nie zagraża Ci nowotwór lub w porę go wyeliminujesz.

Komentarze