zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Depilacja laserowa - co warto o niej wiedzieć? 20-07-2017

 

Kiedy zdecydować się na depilację laserową?

 

Depilacja laserowa to nowoczesny zabieg, który jest najczęściej wykonywany przez osoby chcące skutecznie poradzić sobie z niechcianym owłosieniem. To również znakomita opcja dla każdego, kto odczuwa dyskomfort po tradycyjnym usuwaniu włosów. Warto bowiem wiedzieć, że zwykłe metody depilacji często powodują podrażnienia.

 

Co można depilować?

 

Depilację laserową można zastosować w przypadku każdej części ciała na której występuje niechciane owłosienie.

 

Jakie są przeciwwskazania?

 

Zabieg nie może być wykonany w przypadku kobiet, które są w ciąży. Innymi przeciwwskazaniami są indywidualna terapia hormonalna, choroby nowotworowe, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry, bielactwo, łuszczyca, względna padaczka, skłonność do przebarwień, aktywne infekcje skóry, skłonność do bliznowców oraz reticularis czyli marmurkowa skóra. Warto wiedzieć, że zabieg nie jest również rekomendowany osobom, które mają na ciele włosy siwe, rude albo blond.

Wyróżniamy także przeciwwskazania czasowe. Są to podrażniona skóra (w wyniku wcześniejszych depilacji zwykłymi metodami), terapia przy użyciu kremów z witaminą A, C, lekami złuszczającym oraz kwasami owocowymi, świeża opalenizna (naturalna lub po użyciu samoopalacza), kuracja lekami oraz ziołami światłouczulającymi, a także niektóre zabiegi dermokosmetyczne oraz chirurgiczne, które zostały zrealizowane w przeszłości.

 

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

 

Przed wykonaniem zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad na podstawie którego ocenia czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do depilacji laserowej. Osoby, które zdecydują się na tę metodą nie mogą niczego ukrywać, aby zagwarantować sobie skuteczny oraz bezpieczny sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. Warto pamiętać, że na minimum 14 dni przed zabiegiem należy zrezygnować z innych metod depilacji. Poza tym nie wolno wystawiać swojej skóry na działanie promieni słonecznych (ani chodzić do solarium), ponieważ powoduje to możliwość wystąpienia przebarwień oraz oparzeń. Przed zabiegiem skóra musi być ogolona oraz umyta. Należy pamiętać, aby niczym jej nie smarować.

 

Jak wygląda zabieg?

 

Depilacja laserowa jest skuteczna oraz bezpieczna. Aby to jednak było możliwe należy zdecydować się na odpowiednią klinikę. Świetnym wyborem jest BONA DEA. To miejsce, gdzie zabiegi wykonują fizjoterapeutki. Posiadają dużą wiedzę oraz doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów. Trzeba podkreślić, że korzystają także z nowoczesnego sprzętu, którym jest laser diodowy Light Sheer TM. Warto wiedzieć, że to najlepszy sprzęt do usuwania niechcianego owłosienia. Istotną informacją jest fakt, że posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości, który potwierdza jego najwyższe możliwe standardy działania.

Zabieg odbywa się dzięki zjawisku selektywnej fototermolizy. Światło lasera jest pochłaniane przez struktury mieszka włosowego, które zawierają melaninę. Następnie jest ono zamieniane na ciepło niszczące element włosa, który przyczynia się do stale powiększającego się owłosienia. Trzeba zaznaczyć, że powoduje to permanentną utratę włosa oraz destrukcję mieszka. Aby usunięcie owłosienia było maksymalnie skuteczne zabieg powinien być powtórzony minimum 4 razy - w odstępach ustalonych przez osobę wykonującą zabieg.

 

Czego unikać po zabiegu?

 

Po wykonaniu zabiegu pacjenci muszą liczyć się z podrażnieniami oraz obrzękami okołomieszkowymi, które jednak szybko ustępują (w najgorszym wypadku po kilku dniach). Trzeba zaznaczyć, że po zrealizowaniu depilacji laserowej należy unikać korzystania z sauny i basenu, a także gorących kąpieli w wannie. Poza tym nie wolno stosować preparatów na skórę z domieszką alkoholu. Przez kilkanaście dni po zabiegu zabronione jest także opalanie.


 

Komentarze

dodał: ~MartynaLubon | 2018-12-21 12:17:51

Hej, nadmierne owłosienie to bardzo poważny problem wielu kobiet, ja od siebie polecam depilację laserową np. z dermexpert już po kilku wizytach można w większym stopniu pozbyć się problemu. Opcja warta zapamiętania