zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

Czym się zajmuje dermatolog? Jakie choroby leczy? 11-12-2019

Kiedy warto pójść do dermatologa?

 

Zanim skupimy się na objawach, to pokrótce przedstawimy czym tak naprawdę zajmuje się dermatolog. Choć wiele osób kojarzy tego specjalistę wyłącznie z leczeniem trądziku to jego zadaniem jest diagnozowanie oraz leczenie chorób skóry i jej przydatków, czyli włosów i paznokci. Zastanawiasz się, w jakiej sytuacji należy zgłosić się po pomoc do dermatologa? Oczywiście wtedy, kiedy zmagamy się z jakimś problemami skórnymi, które z kolei mogą objawiać się:
- zaczerwienieniem,
- świądem,
- nadmiernym przesuszeniem,
- wysypką,
- łuszczeniem się skóry,
- pojawianiem się drobnych wyprysków i krostek,
- przebarwieniami i odbarwieniami skóry.

 

Do lekarza dermatologa należy udać się również w przypadku problemów z nadmiernym wypadaniem włosów, łamliwością paznokci oraz odbarwieniami płytki paznokciowej. Ponad to do specjalisty bezzwłocznie zgłosić powinny się osoby, które zauważyły na swojej skórze niepokojące znamiona barwnikowe. W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych objawów, które utrzymują się przez dłuższy czas należy czym prędzej skonsultować się z lekarzem dermatologiem, którego znajdziemy między innymi w Centrum Medycznym Babka Medica.

 

Leczeniem jakich chorób skóry zajmuje się dermatolog?

 

Do tego specjalisty najczęściej zgłaszają się osoby, zmagające się z dermatozami, czyli chorobami skóry, ale nie tylko. Dermatolog pomaga również w walce z trądzikiem młodzieńczym (trądzikiem pospolitym), trądzikiem różowatym oraz trądzikiem hormonalnym nazywanym potocznie trądzikiem dorosłych.
Ponad to specjalista zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem między innymi: AZS – atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, egzemy, alergii skórnych, łojotokowego zapalenia skóry, przebarwień skóry, znamion barwnikowych, kurzajek, opryszczki, chorób wirusowych (objawiających się występowaniem kłykcin i brodawek), rumienia, liszai, zakażeń bakteryjnych, nadpotliwością dłoni stóp oraz pach, łupieżu, łysienia, rozstępów, chorób przenoszonych drogą płciową takich jak: kiła, rzeżączka, zakażenia wirusem HIV a także chorób nowotworowych skóry.

Komentarze

dodał: ~Gość | 2019-12-04 14:29:53

Miałam niedawno wizytę u dermatologa i nie jestem zadowolona. https://shapeandbody.eu/pl/odchudzanie/bioxyn/