zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Wyszukiwarka artykułów:

Białe zęby - marzenie czy cel? 17-09-2018

Większość z nas, a szczególnie kobiet, nieustannie ma zarzuty do własnego wyglądu. A to za suche włosy, za duży brzuszek, zbyt zanieczyszczona twarz. Na tym tle zęby i ich biel są jednak tematem szczególnym. Każdy z nas, niezależnie od wieku czy płci, marzy o śnieżnobiałych zębach. Niestety nie każdemu tak łatwo to marzenie zrealizować.

 

Dlaczego takie ważne?

 

Można się dziwić dlaczego akurat to bieli zębów przywiązujemy takie szczególne znaczenie. Jak się bardziej zastanowić, nie jest to jednak aż tak dziwne. Po pierwsze, białe zęby sprawiają, że nasz uśmiech jest 100 razy ładniejszy. Po drugie, białe zęby są dla nas oznaką zdrowia i regularnej pielęgnacji. Właściciel białego uzębienia jawi się jako zdrowy człowiek, który o siebie dba, regularnie troszczy się o pielęgnację swojego ciała. Po trzecie w końcu, zęby to nasze narzędzie konsumpcji, które gwarantuje skuteczne przyjmowanie, rozdrabnianie pokarmu, naturalnym odruchem więc jest troska o nie.

 

Genetyka czy higiena

 

Często na biel naszych zębów ogromny wpływ ma genetyka. Nie każdy bowiem otrzymuje na początku śnieżnobiałe zęby, czasami mogą mieć one nieco mniej biały kolor. Kluczem jednak jest tutaj przede wszystkim odporność szkliwa na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Osad z kawy, papierosów, alkoholu (pozdrawiamy wszystkich kochających czerwone wino), niektórych warzyw i owoców - wszystkie te elementy mogą wpływać na szybkie pogarszanie się jakości naszego szkliwa. U niektórych proces ten będzie jednak przebiegał znacznie wolniej, u innych szybciej. Oczywiście, jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami odpornych na osad zębów, to nie zwalnia was z codziennej ich higieny i pielęgnacji.

 

Wybielanie

 

Obecnie na rynku usług stomatologicznych i kosmetycznych pojawia się coraz więcej rozwiązań związanych z wybielaniem zębów. Oczywiście można zacząć od domowych sposobów (roztwór sody oczyszczonej), ale wszyscy lekarze zgodnie twierdzą, że rozwiązanie to nie jest najlepszym pomysłem. Przede wszystkim warto zacząć od usunięcia nagromadzonego kamienia, wskazane jest także piaskowanie. Dopiero po wykonaniu tego pierwszego kroku można myśleć o kolejnych etapach. Są nim m.in.: specjalistyczne roztwory stomatologiczne, które nakładamy na zęby korzystając z indywidualnie wykonanych dla naszych zębów nakładek. Kolejnym rozwiązaniem są zabiegi z wykorzystanie lasera (tutaj stopień naświetlań jest bardzo różny, od niego też zależy ilość wykonywanych serii). Są to jednak zabiegi kosztowne i wymagające czasu. Dla tych, którzy chcieliby zadbać o biel zębów nieco niższym kosztem, a równie skutecznie, możemy polecić proszki z "nano-carbon", takie jak coco white mint, które w naturalny i delikatny sposób oczyszczają i odnawiają biel naszych zębów.

Komentarze