zapamiętaj mnie
Jesteś niezalogowany, załóż konto jeśli go nie posiadasz, lub przypomnij hasło

Informed - Internetowa Informacja Medyczna

Alternative content

Wyszukiwarka artykułów:

5 dolegliwości, w których pomoże masaż 13-04-2021

Zaburzenia snu

Problemy ze snem dotykają zarówno najmłodszych, jak i starszych. Gdy się pojawiają, to większość z nas sięga po leki dostępne bez recepty, które raz-dwa usuwają problem. Jednak jest to jednorazowe działanie - co to oznacza? Specyfiki, które możemy kupić w aptekach, nie usuwają źródła problemu, dlatego też lepszym rozwiązaniem są naturalne metody takie jak, chociażby masaż. Od wielu lat już mówi się, że jest to najlepsza forma relaksu. Nawet kilkuminutowy masaż potrafi zdziałać cuda - odprężyć ciało i rozładować cały nagromadzony stres. Co więcej, naukowcy potwierdzili, że masaż jest skutecznym sposobem na walkę z bezsennością - zarówno u dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Ciągłe zmęczenie

Cały czas czujesz się zmęczony i nie masz na nic siły? Można by rzec, że to normalne w dzisiejszych czasach, ale na szczęście istnieje kilka metod na to, aby szybko uspokoić organizm i dodać mu energii do działania. Jedną z nich jest masaż relaksacyjny (sprawdź), którego celem jest maksymalne uspokojenie i zrelaksowanie organizmu. Niezależnie od tego, czy czujesz się zmęczony fizycznie, czy psychicznie, masaż na pewno Ci pomoże!

Każdego dnia czekają na nas nowe wyzwania, którym trzeba podołać. Niestety to wszystko wiąże się z tym, że na każdym kroku towarzyszy nam zmęczenie, które negatywnie wpływa na nasz organizm. Dlatego właśnie warto pamiętać o regularnych masażach, aby móc przynajmniej na moment zapomnieć o wszystkich zmartwieniach dnia codziennego. Marzysz o chwili odpoczynku? Zapisz się na masaż!

Długotrwały stres

Mimo że jak twierdzą eksperci, stres nie jest niczym złym, to jednak gdy jest długotrwały, to mogą zacząć pojawiać się nieprzyjemne objawy, które sprawiają, że każdy dzień jest trudny. Przede wszystkim długotrwały stres może być przyczyną nawykowego napinania mięśni szkieletowych. Oznacza to, że dana partia ciała staje się niezwykle sztywna i nie jest w żadnym stopniu podatna na ruch. To jednak niejedyne skutki długotrwałego stresu, dlatego warto jemu zapobiegać i zdecydować się na regularne masaże, dzięki którym, choć na chwilę możemy zapomnieć o stresujących czynnikach.

Depresje i nerwice

W naszym kraju z nerwicą zmaga się nawet 25% osób - w tym zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Natomiast na depresję cierpi około 1,5 miliona Polaków. To ogromne liczby, dlatego też warto zdawać sobie sprawę z tego, jak wielki to jest problem. Nerwica jest zaburzeniem psychicznym, które objawia się na wiele sposobów - najczęściej występują różnego rodzaju bóle nerwicowe: brzucha, czy głowy, rozstrój żołądka, uczucie kłucia w klatce piersiowej, czy obfite pocenie się, natomiast najczęstsze objawy depresji to utrata zainteresowań, smutek, brak energii, zaburzenia snu, czy zmęczenie.

Istnieje jednak wiele sposobów na walkę z tymi zaburzeniami. Wśród tych naturalnych na pewno warto wymienić masaż relaksacyjny (zobacz), który ma duży wpływ na napięte mięśnie, jak i poprawę nastroju. Masaż wpływa zarówno na ciało, jak i duszę osoby chorej. Wystarczy godzinny masaż zdrowotny co kilka dni, aby zauważyć znaczącą poprawę w postaci złagodzenia objawów nerwicy czy depresji.

Dolegliwości bólowe

W obecnych czasach większość czas spędzamy w domu - siedząc wiele godzin przed ekranem komputera, co jest związane z nauką, czy pracą zdalną. Niestety taki siedzący tryb życia nie najlepiej wpływa na nasz organizm. Z czasem zaczynają pojawiać się bóle kręgosłupa, barków, szyi, a także bóle głowy. To nieprzyjemne dolegliwości, które każdy chciałby jak najszybciej usunąć, dlatego też wiele osób decyduje się na sięgnięcie po leki przeciwbólowe. To jednak nie najlepszy sposób, ponieważ działa jedynie przez chwilę. Dużo lepszą opcją jest zapisanie się na regularne masaże, dzięki którym szybko odczujemy ulgę.

Wady postawy

Jest to powszechny problem, który wbrew pozorom nie dotyka jedynie dzieci. Z wadami postawy zmagają się również osoby dorosłe. Wśród najczęstszych wad należy wymienić skoliozę - czyli boczne skrzywienie kręgosłupa, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, plecy płaskie oraz plecy okrągło-wklęsłe. Ich leczenie jest bardzo istotne, ponieważ zaniedbanie tej kwestii prowadzi do pogłębienia wady postawy. Bardzo ważnym elementem leczenia nieprawidłowej postawy ciała są masaże, których celem jest korekcja wady postawy. Jeśli więc zmagasz się z wadą postawy lub też zauważyłeś ją u swojego dziecka, to jak najszybciej udaj się do specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie.

Komentarze