Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
ból glowy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
morti007

PostWysłany: Czw Sty 24, 2008 3:31 pm    Temat postu: ból glowy Odpowiedz z cytatem

Witam
Od jakiegos czasu miewam jakies dziwne bóle głowy. Zaczęlo sie dokładnie 20 grudnia, kiedy to bedac po zakupach światecznych nagle zaczęłam miec problemy ze wzrokiem. Najpierw jakies dziwne "błyski" a potem uciekła mi połowa obrazu. Takie jakies czarne plamy mialam. Potem złapał mnie niesamowity ból głowy. W oczodołach bolało najbardziej i promieniowało na reszte głowy. Ból byl nie do zniesienia na szczęscie po jakiś 2 godzinach sam ustał. W internecie wyczytałam ze to mógłbyc atak migreny. Potem przez jakies 2 tygodnie czułam sie bardzo dobrze. Mogło to być spowodowane tym ze miałam urlop. Ale od jakiegos czasu co dwa, trzy dni pobolewa mnie głowa w częsci skroniowej (zazwyczaj z lewej strony). Nie jest to jakis gigantyczny ból ale czuje ze jest.
Dodatkowo od kilku dni czuje (mniej wiecej od poniedziałku) takie krótkotrwałe kłucie z tyłu głowy. Tak jakby ktos mnie poraził prądem. Krótkie, na chwile mnie "zamula" ale po chwili przechodzi. I tak kilka razy dziennie.
Dodam ze zdiagnozowano u mnie niedawno wypadanie płatka z zastawki mitralnej i troche sie tym stresuje. Czy to moze byc przyczyna moich dolegliwosci? Czy powinnam się udac do neurologa? Bo przy okazji płatka byłam badana przez neurologa i laryngologa i nie stwierdzili zadnych nieprawidlowości.
Prosze o jakąs pomoc bo co pójde do internisty to mi mówia, ze to przez stres, ze to przez płatek, ze generalnie "ten typ tak ma" i ze mam sie nie przejmować. Ale to mi przeszkadza normalnie funkcjonować.

Pozdrawiam
Marta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pią Sty 25, 2008 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z opisu wynika, że miała Pani atak migreny z tzw. aurą.
Nie wydaje mi się, żeby bóle łowy miały przyczynę neurologiczną (tym bardziej, że była Pani ostatnio diagnozowana).
Bardziej jestem skłonna przypuszczać, że cierpi Pani na tzw. napięciowe bóle głowy, związane z ostatnim stresującym okresem i postawioną diagnozą wypadania płatka zastawki.
Niestety nie ma żadnego leczenia na tego typu bóle głowy. Doraźnie (ale często) stosowane środki przeciwbólowe mogą spowodować powstanie tzw. bóli głowy z odbicia (kiedy odstawienie leku wywołuje ból głowy). Ulgę przynosi relaks, zmiany trybu życia, większa ilość snu.
Na pewno powinna się Pani wybrać do okulisty, ponieważ bóle głowy są często związane z nierozpoznanymi wadami wzroku i okresowo kontrolować ciśnienie krwi (nadciśnienie także sprzyja powstawaniu bólów głowy.

Polecam do przeczytania 2 artykuły na temat bólów głowy: http://www.informed.com.pl/main/index.php?showArticle=124
http://www.informed.com.pl/main/index.php?showArticle=51

Pozdrawiam
Powrót do góry
Beatkakk

PostWysłany: Czw Sty 06, 2011 8:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam nie chce zakładac nowego wątku więc napiszę tutaj. Od jakiegoś czasu mam dziwne bóle głowy i zaczynam się troche martwić czy to nie jest cos poważnego. Boli mnie po lewej stronie i to jest krótki ból głowy ale taki udeżajacy jakby narastajacy i ustepuje bardzo szybko a nieraz przechodzi na całą głowę i wtedy jest taki jak napieciowy ból. Czasami mam wrażenie że mi rozsadzi głowe bo to taki ból jakby cos ciepłego w głowie było do tego nieraz boli mnie oko ale tak bardziej oczodoły. W sumie to oko miałam badane jakieś pół roku temu na badania okresowe do pracy i było wszzystko ok. Jakieś dwa lata temu przechodziłam napieciowe bóle głowy które trwały ok. 3 miesiące i ustapiły przez podanie mi magnezu dozylnie. Ale teraz zaczynam się troche martwic czy to nie jest cos poważnego. Oczywiście umówię sie do specjalisty ale w dzisiejszych czasach to troche potrwa zanim sie dostane. Dodam jeszcze że moja mama mniewa migreny, a babcia choruje na jaskre i miała też zaćme. Ja nigdy bólów migrenowych nie przechodziłam.
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 3:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co Pani opisuje wskazuje na napięciowy ból głowy. Przyczyną mogą być: stres, alkohol, palenie papierosów czy tez zmieniające się gwałtownie warunki pogodowe. Może Pani tymczasowo sama stosować magnez z witaminą B6, leki przeciwbólowe tj. ibuprofen, ketonal, apap. Niemniej jednak powinien zbadać Panią neurolog, ewentualnie przy braku skuteczności podanych wyżej leków zastosować inne. Powinien rozważyć ponowną konsultację okulistyczną z obejrzeniem dna oka.
Powrót do góry
Beatkakk

PostWysłany: Pią Sty 07, 2011 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za tak szybka odpowiedz. Oczywiscie zaraz po długim weekendzie umówie sie do specjalisty.

Mam jeszcze jedno pytanie strasznie wypadają mi włosy i nie wiem jaki moze byc tego powód moja lekarka też nie wie kazała mi nawet zrobić badania hormonalne ale tam wyszło wszystko ok. Teraz stwierdziła że powinnam się zapytać dermatologa czemu tak mi wypadaja włosy. Brałam przez miesiac skrzyp ale nic nie pomogło lekarka stwierdziła że brałam za krótko czy wypadanie włosów może być spowodowane stresem a moze złą dietą. Czy powinnam się martwić czy może jeszcze raz zacząć przyjmować skrzyp ale przez 3 miesiące tak jak stwierdziła moja lekarka ?
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Sob Sty 08, 2011 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, proszę przyjmować nadal suplement. Efektów nie widać od razu. Stres i dieta mają duży wpływ na wypadanie włosów. Warto jednak skonsultować się jeszcze z dermatologiem.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Sro Maj 23, 2018 7:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli to migrena to powinnaś zastosować się do zaleceń ze strony www.nowafarmacja.pl/blog/co-to-jest-migrena Każdego z nas boli czasem głowa. Jednak ból bólowi nie równy. Wyróżnić możemy kilka rodzajów bólu głowy. Do najbardziej uciążliwych należą bóle migrenowe. Często są one powodem wyłączenia cierpiącej na nie osoby z życia codziennego. A cierpi na nie aż ok. 12% populacji. Osoby borykające się z tym problemem często spotykają się z niezrozumieniem ze strony pracodawcy, czy współpracowników, którzy nie zdają sobie sprawy co to migrena i traktują ją jak zwykły ból głowy, a osobę na nią cierpiącą jako nadwrażliwą.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: