Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Wypadanie włosów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katia

PostWysłany: Nie Sty 20, 2008 10:41 pm    Temat postu: Wypadanie włosów Odpowiedz z cytatem

Dlaczego tak się dzieje,że ilekroć jestem w ciąży, moje włosy stają się gęstsze,zdrowsze,przestają wypadać i szybko rosną,natomiast po jakimś czasie po porodzie gwałtownie zaczynają wypadać i tak już zostaje aż do kolejnej ciąży(ogółem 3).Przed pierwszą ciążą włosy miałam gęste i mocne,takie jak oobecnie w czasie ciąży.CHORMONY? Co robić,jak przeciwdziałać wypadaniu?Proszę o odpowiedż.Dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Sty 21, 2008 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Ciąża to stan "odmienny". Zmiany jakie zachodzą w organizmie, przede wszystkim pod wpływem hormonów w czasie ciąży są bardzo różne. Niektóre kobiety obserwują wtedy zwiększone wypadanie włosów, a inne (tak jak Pani) sytuację odwrotną. Zdarza się, że kręcone do tej pory włosy w trakcie ciąży robią się proste, zmienia się grubość włosów i takie zmiany utrzymują się także po ciąży. Okres rozwiązania ciąży i połóg, w związku z gwałtownym spadkiem hormonów, to z reguły czas nasilonego wypadania włosów i ich osłabienia. Nie mamy na to żadnego wpływu.
Może Pani, po okresie ciąży, stosować preparaty wzmacniające włosy (zawierające żelazo, skrzyp, niacynę, witaminy z grupy B), stosować odpowiednią dietę i kosmetyki do włosów. Niestety nie ma żadnego innego, przyczynowego leczenia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pon Mar 26, 2018 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi pomogła zmiana szamponu na naturalny. Zdecydowałam się na ofertę https://www.naturativ.pl/sklep/k-9-sweet/p-5-szampony-i-plyny-do-kapieli/ Zarówno kobietom, jak i mężczyznom, utrata włosów kojarzy się z mniejszą atrakcyjnością i przedwczesnym starzeniem. Wypadanie włosów dotyka przeważnie mężczyzn, chociaż, niestety, coraz częściej spotyka się także tą dolegliwość również u kobiet. Łysienie u kobiet zwykle rozpoczyna się w okresie klimakterium, około 40 – 50 roku życia i jest najczęściej związane z zaburzeniami hormonalnymi. U kobiet wypadanie włosów, w odróżnieniu od mężczyzn, jest zwykle częściowe i nie dochodzi do całkowitego wyłysienia. Częsta jest także utrata włosów po porodzie. Kobiety mogą stracić wtedy nawet 50% swoich włosów, ale nie oznacza to, że od razu zostanie łysa. W czasie ciąży wzrasta wydzielanie estrogenów, które hamują wypadanie włosów. Nagły spadek tych hormonów po porodzie skutkuje wypadaniem tych włosów, które podczas ciąży już dawno powinny wypaść. U młodych matek kondycja włosa poprawia po pewnym czasie się samoistnie, nie ma więc powodu do zmartwień.
Powrót do góry
kuczajka

PostWysłany: Pon Lip 23, 2018 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że cierpisz na łysienie androgenowe. Takich objawów, jakie opisujesz, absolutnie nie powinno się bagatelizować. Im wcześniej wybierzesz się do lekarza, który zaleci odpowiednie leczenie, tym lepiej dla Ciebie. Natomiast ze swojej strony mogę polecić Ci również bardzo wyczerpujący artykuł na ten temat. Znajdziesz go tutaj http://bezwypadania.pl/sygnaly-alarmowe/jakie-sa-objawy-lysienia-androgenowego-u-kobiet/ - przeczytaj go w wolnej chwili, na pewno pomoże Ci zrozumieć wiele kwestii, które do tej pory były dla Ciebie niejasne.
Powrót do góry
zapleczesto

PostWysłany: Sro Paź 10, 2018 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogą być różne powody oraz różne sposoby leczenia. Polecam Ci poczytać takie posty - http://zdrowiewlosow.blogspot.com/. Naprawdę się przyda
Powrót do góry
malinka

PostWysłany: Czw Mar 14, 2019 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie momentami bylo niezrecznie, tak mi wlosy lecialy z glowy jakos po 25 roku zycia. Ostatecznie zdecydowalam sie na przeszczep włosów i muszę powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja Smile Teraz cieszę się pięknymi, długimi i gęstymi włosami. Oczywiście stosowałam się też do takich zasad jak https://piotrturkowski.pl/jakie-kosmetyki-stosowac-po-zabiegu-przeszczepu-wlosow/ , więc to może dlatego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: