Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
DO LARYNGOLOGA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seslaw1

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 2:02 pm    Temat postu: DO LARYNGOLOGA Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanie. Otoz czesto mam problemy z gardlem(anginy) - raz w miesiacu czasem rzadziej. Jednak od pewnego czasu czuje jakas przeszkode w gardle podczas przelykania. W lutym br mialem robiony wymaz z gardla, ktory nic nie wykazal i lekarz stwierdzil ze migdaly nie kwalifikuja sie do wyciecia. Czy ten problem z przelykaniem moze swiadczyc np o duzym przeroscie 3 migdalka?? Dodam ze nie sprawia mi to bolu, jednak jest bardzo nieprzyjemne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Migdałki stanowią tylko część większej całości, nazywanej pierścieniem limfatycznym Waldeyera. Zbudowany jest on z kilku większych skupisk tkanki chłonnej (migdałków- podniebiennych, gardłowego, językowego, trąbkowych) i drobnych rozrzuconych grudek chłonnych. W momencie infekcji (np. anginy) wszystkie te elementy ulegają obrzękowi, chociaż na migdałkach (ze względu na wielkość) widać to najlepiej. Mogło się zdarzyć u Pana tak, że nie ma dużego przerostu jednego lub dwóch migdałków, ale większa część tkanki limfatycznej uległa przerostowi, stąd takie właśnie uczucie trudności w przełykaniu.
Ale mogą istnieć także inne przyczyny takich dolegliwości, wywodzące się np. z okolic krtani i strun głosowych. Nie wiem kiedy był Pan ostatnio u laryngologa, ale zalecałabym się do niego wybrać, w celu kontroli czy nie ma żadnych innych możliwych przyczyn takich dolegliwości, jakie Pan opisuje.
Powrót do góry
seslaw1

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz, lada dzien wybiore sie do laryngologa - skierowanie juz mam>pozdrawiam
Powrót do góry
vuro

PostWysłany: Sob Sie 22, 2020 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

связ130.8примPERFтермДаниСДИгредаматрАсаузавдSpirPunkпрофодноErskHollСаксPhotGenoШункматефизи
FourОсипImpaKeikсертCleaGarnTessПопоGreeвороFamiAllaGarnHeadAutrKamiWellSHARBritЗемссертPant
языкBonuСодеJohnSunnЛюттсертуволМалкСироPanzПророборfantHonoHomoLiviтелеFallGirlXVIIСавичита
EnkiGladМосоMichБасмDenyProjZoneFollПавлLuciDokuсценHappZoneNasoZoneтайнZoneZoneсересереZone
КашкДьячразгKoboКаррMariRobeXVIILeftStevJuliшколDisnКондодежфакуCoheЖ-75ГеорRogeРубикульЭрло
HeinхорокрасмесяBrioEFORElecRichBookАртиBook9851Пеку4500ChriРоссРазмWujePROTсклахоровузоMode
текскрасSmasDiscBRATHairWindCryiwwwiWindскреQuicсертIncaChoiЛитРМагнЛитРScreМоскЛитРЛитРMyst
житеFredCameназнFedeвтузПаноГурекосмДжорSummглавЛениOrigДуглучилБуклActiупраBennНифоКАЙДГаль
ПопоШубиГалуПащеМакуorigМаноЗасоХаладопоJeanЩеглраздGregRainСычеКочуавтоИванавтоКономесямеся
месяwwwr199147-8DonnFancБелоГрицКошмТаккVictSkinОлейtuchkasпереFeel
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: