Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
test ciążowy a tabletki antykoncepcyjne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hubertinka

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 12:19 pm    Temat postu: test ciążowy a tabletki antykoncepcyjne Odpowiedz z cytatem

Od około 1,5 roku biorę tabletki Novinette
Szczerze to nie biorę ich regularnie co do godz. - czasem są 1-2 godz. rozbieżności. Moje pytanie - czy fakt że biorę tabletki może mieć wpływ na wynik testu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Tabletki antykoncepcyjne nie mają wpływu na wyniki testu ciążowego. Standardowy test ciążowy wykrywa obecność ludzkiej gonadotropiny (hCG) w moczu domniemanej matki. Jest to hormon produkowany nie przez matkę, ale przez komórki trofoblastu, czyli element łożyska. Komercyjne testy ciążowe są dość dokładne, pod warunkiem, że zostały poprawnie użyte.
W kwestii regularności przyjmowania tabletek, rozbieżności rzędu 1 godziny nie powinny zmniejszać antykoncepcyjnego działanie leku. Radziłbym jednak w tej kwestii odrobinę samodyscypliny Smile I oczywiście proszę pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
hubertinka

PostWysłany: Pon Lis 05, 2007 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo, mam zamiar wybrać się do lekarza gdyż mam problem z jajnikami, tzn. wykryto u mnie endometriozę - głównie z tego powodu przyjnuję tabletki
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: