Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
wysypka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seslaw1

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 1:49 pm    Temat postu: wysypka Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem. Otoz na mosznie pojawily mi sie jakles dziwne grudki tak okolo 6,7 wielkosci okolo 3 mm, a do tego bola mnie pachwinowe wezly chlonne. Pragne podkreslic, ze mam stala partnerke, ktora na nic nie choruje. Co to moze byc, prosze o pomoc??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Trudno jest oceniać zmiany skórne przez internet... samo określenie "grudka" daje bardzo mało informacji. Biorąc pod uwagę opisywaną przez Pana bolesność pachwinowych węzłów chłonnych, radziłbym zasięgnąć opinii lekarza dermatologa lub wenerologa. Jeśli miałbym Panu pomóc, zawężając krąg możliwych dolegliwości, potrzebowałbym kilku dodatkowych informacji. Czy w okolicy, gdzie pojawiły się grudki, odczuwa pan ból, pieczenie czy swędzenie? Jakiego koloru są tez zmiany? Kiedy się pojawiły? Czy nie odczuwa pan dyskomfortu w czasie oddawania moczu albo czy nie zauważył Pan ropnego wycieku z cewki moczowej? Czy węzły chłonne pachwinowe są wyczuwalne?
Powrót do góry
seslaw1

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Grudki pojawily sie okolo 60 dni temu, wezly chlonne sa powiekszone i wyczuwalne, poza tym bolesne. Bolu przy oddawaniu moczu nie odczuwam. Grudki sa koloru bialego i faktycznie pojawia sie czasem jakas wydzielina z cewki moczowej>dziekuje za tak szybjka odpowiedz
Powrót do góry
Uriel

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za uściślenie informacji. Nie jestem do końca przekonany, czy istnieje związek pomiędzy grudkami, o których Pan pisze, a dolegliwościami ze strony węzłów chłonnych. "Grudki" mogą być widocznymi gruczołami skóry moszny, w takiej sytuacji są całkowicie prawidłowym zjawiskiem. Proponowałbym jednak upewnić się w tej kwestii u dermatologa lub wenerologa.
Wizytę u lekarza polecam z uwagi na powiększone węzły chłonne i sporadyczny wyciek z cewki moczowej. Jest to sprawa, która wymaga konsultacji i najprawdopodobniej również wymazu z cewki moczowej. Pisał Pan, że Pana stała partnerka jest zdrowa... istnieją choroby, które nie dają żadnych objawów u kobiety, a przeniesione na mężczyznę, stają się bardzo uciążliwe. Na przykład zakażenie chlamydią - które u nas wywołuje objawy zapalenia cewki moczowej. U pań zakażenie chlamydia nie wywołuje żadnych dolegliwości, wiąże się jednak z ryzykiem poronienia ewentualnej ciąży. Inna możliwość, jaka przychodzi mi do głowy, to zapalenie gruczołu krokowego, wcale nie rzadkie u młodych mężczyzn. Są to jednak tylko moje przypuszczenia, nie ma możliwości postawienia diagnozy "przez internet". Proszę więc udać się do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: