Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Czy to toksoplazmoza?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remmy

PostWysłany: Wto Paź 27, 2015 7:58 pm    Temat postu: Czy to toksoplazmoza? Odpowiedz z cytatem

Witam. Od 6 miesięcy bolą mnie węzły szyi i pach, mam tez lekkie bóle mięśniowe oraz duszności. Hematolog wykonał mi takie badania:

- morfologia z różnicowanie leukocytów -> wszystko w normie
- CRP,OB -> w normie
- kreatynina,glukoza,potas,sód > w normie
- mocz, kał pasożyty,TSH -> w normie
- IgE całkowite -> 170 (norma do 69) więc podniesione
- LDH -> w normie
- Borelioza IgM ujemne
- Borelioza IgG graniczne
- Toxo IgM - ujemne
- Toxo IgG - 177,76 (dodatni od 10)
RTG klatki-> w normie

USG: Na szyi widoczne odczynowe powiększone węzły po stronie lewej wymiary 16x6mm po prawej 8x3mm. W obu dołach pachowych widoczne powiększone węzły, największy po stronie prawej 26x12mm po lewej 12x6mm

Hematolog skierowała mnie do poradni chorób zakaźnych i mówiła,że toxo IgG jest o wiele za wysoki i że to może być toksoplazmoza. Co państwo o tym sądzicie. Gorąco pozdrawiam Remek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: