Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
po powrocie z Egiptu...?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ekspresówka

PostWysłany: Nie Lip 26, 2015 10:31 am    Temat postu: po powrocie z Egiptu...? Odpowiedz z cytatem

w sob wróciłam z Egiptu (nie wiem czy to istotna informacja) z kaszlem (ale miałam już go wcześniej wiec to nie wina wyjazdu). W pon wieczorem dostałam temp - coś koło 38.8 - 2 x ibuprom max - pomogło. Rana ponownie temp 38,2 (i tak do dzisiaj czyli już 7 dni - wieczorem temp - zbijam, i rano znowu temp zbijam). W śr byłam u rodzinnego - stwierdził zapalenie tchawicy i zapisał antybiotyk oraz zwykły syrop*.
Jeśli chodzi o temp jak widać nie pomogło ( w nocy się tak pocę, że pościel cała mokra), kaszel nie pozwala mi w nocy spać czasem jest świszczący oddech, czasem nie mogę złapać głębszego oddechu ale w sob zażyłam miflonide - inhalacja i można powiedzieć że lepiej. Dodatkowo czasami pobolewa mnie brzuch (mam jakiś probiotyk i lek przeciw grzybiczny do antybiotyku) a dziś miałam dziwny stolec - trochę bardziej luźny niż zawsze, jaśniejszej barwy z plamami czarnymi (nie takimi małymi jak od maku tylko większe, coś jak 1gr) i wydaje mi się że śluz był też widoczny.

Czy czymś mogłam się zarazić w Egipcie?

nie piłam wody z kranu, nawet zęby myłam butelkową. Jednak np przy barach na plaży szklanki myli wodą z kranu i szmatą, którą nie wiadomo jak długo używali. Warzywa pewnie też myte wodą. Trochę wody w basenie się napiłam. na palcu coś mi wyszło ale to krwiak....

też się boje czy to nie za długo na zażywanie tabletek na gorączkę - dziennie biorę 4 żeby coś pomogło

*myślę że warto dopisać to co spotkało mnie w grudniu. Przy wizycie z tego miesiąca Zasugerowałam że warto może byłoby to sprawdzić (diagnozę o zapaleniu tchawicy) ponieważ w tym roku miesiąc chodziłam z kaszlem rodzinny - osłuchowo czysto - zapisał antybiotyk który minimalnie pomógł, ale po tyg jeszcze gorszy kaszel (bezdech, wymioty przez kaszel) lekarz znowu nic nie usłyszał przy osłuchiwaniu - sugerował astme, grzyba w mieszkaniu, ale nawet na badanie krwi nie posłał, żeby sprawdzić co się dzieje . Jednak wieczorem dostałam takiego napadu, że wybrałam się do szpitala i..... zapalenie płuc. Jednak i tym razem póki co na żadne badania nie pokierowali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: