Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
FURAGINUM dla facetów czy jest bezpieczny?????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ducze

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 4:34 pm    Temat postu: FURAGINUM dla facetów czy jest bezpieczny????? Odpowiedz z cytatem

Witam
Przeszukałem całego neta i nic niema na temat leku Furaginum jeśli chodzi o męzczyzn, lekarz przepisał mi ten lek profilaktycznie jednak mam pewne obawy gdyz wyczytałem na ulotce, że może on prowadzić do patologicznych zmian w morfologii plemników a także zmniejszyć ruchliwość plemników, czy te objawy przechodza czy raczej pozostaje juz na zawsze???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 5:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Furaginum czyli furazydyna jest lekiem często stosowanym w leczeniu zakażeń układu moczowego, również w profilaktyce... przyznam się, że nie znalazłem w farmindexie nic na temat działania niepożądanego, które opisujesz. Jeśli nawet jest to możliwe, to uszkodzenia morfologii plemników czy ich ruchliwości są nieodwracalne tylko dla tej "partii" plemników. Czyli po odstawieniu leku każdy produkowany przez jądra plemnik będzie już w pełni sprawny. Słowem, nawet jeśli takie działania niepożądane mogą wystąpić, są tylko przejściowe.
Powrót do góry
ducze

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 5:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Uriel za szybką odpowiedz, tak własnie myslałem ale wolałem sie upewnić, z drugiej strony lekarz by nieprzepisywał leku jesli miałby on spowodować jakieś nieodwracalne zmiany majace powazny wpływ na dalsze zycie
Powrót do góry
Uriel

PostWysłany: Sro Paź 10, 2007 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę uprzejmie Smile
Oczywiście istnieją leki, które mogą uszkadzać speramtogenezę - czyli produkcję plemników. Wiąże się to jednak z uszkodzeniem nie tyle samych plemników, co komórek plemnikotwórczych... czyli fabryki nie produktów. Twoje rozumowanie jest jednak w pełni słuszne, leków z tego typu efektami ubocznymi nie przepisuje się lekka ręką i na pewno nie bez poinformowania pacjenta o możliwych działaniach niepożądanych.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: