Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Do dermatologa-Czy loxon jest tylko na nieowłosioną skóre?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin30

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 6:50 pm    Temat postu: Do dermatologa-Czy loxon jest tylko na nieowłosioną skóre? Odpowiedz z cytatem

Witam.
Od jakiegoś dłuższego czasu borykam sie z problemem nadmienrego wypadania włosów. Dermatolog polecił mi Loxon 5 by wcierac w miejsca gdzie włosy wypadają/przerzedziły się. Ale znalazłem stronke gdzie jest wyraźnie napisane by stosowac go tylko na nieowłosione miejsca (przypuszczam że chodzi np o zakola). No i zbaraniałem. Dermatolog mówi że to bujda. Więc jak jest? Czy jest na sali jakiś lekarz??
Link do tej stronki
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1317
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Paź 08, 2007 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Uznaje się, że działanie minoksydylu (Loxonu) polega na zwiększeniu przepływu krwi przez skórę i mieszki włosowe. Stąd jego działanie jest dwojakie: stosowany na miejsca gdzie włosy wypadły (także gdzie się przerzedziły) powoduje wzrost nowych włosów, a tam gdzie włosy są osłabione, powoduje ich wzmocnienie.
Wydaje mi się, że autor cytowanego artykułu po prostu niefortunnie sformułował zalecenia i chodziło mu o stosowanie preparatu tylko w tych miejscach, które tego wymagają (a nie smarować całą skórę głowy "jak leci").
A preparat zalecany jest też do stosowania tylko przy przerzedzeniu włosów (czyli tak naprawdę w okresie jeszcze bez obszarów zupełnie pozbawionych włosów), a wtedy trudno byłoby być w zgodzie ze wskazaniem "tylko miejsca nieowłosione".
Proszę zaufać swojemu dermatologowi i stosować preparat tak, jak do tej pory.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: