Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Objawy stopy cukrzycowej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hella11

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 12:43 pm    Temat postu: Objawy stopy cukrzycowej Odpowiedz z cytatem

Mam 62 lata od 20 lat choruję na cukrzycę typu II. Biorę leki :Glibetic ( 3mg)-raz dziennie, Metformax500 2 razy dziennie (rano i w porze obiadowej), Metformax 850 raz wieczorem . Choruję na nadciśnienie tętnicze biorę leki takie jak : Prestarium 5mg , Diuresin SR 1,5 mg raz dziennie , Metocar 50mg raz dziennie. Od dłuższego czasu łuszczy mi się skóra na stopie i pojawiła mi się sina plamka z boku stopy . Brałam tabletki na grzybicę paznokci Orungal 100 mg .Stopa jest niekiedy zimna i swędząca. Czy są to objawy stopy cukrzycowej???

Było też podejrzenie lekarza dermatologa, ze może to być łuszczyca.[/b]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Pon Lut 27, 2012 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszym objawem stopy cukrzycowej jest najczęściej zaburzenie czucia. W następnej kolejności mogą pojawiać się właśnie przebarwienia brunatne, łuszczące się. W Pani przypadku bardziej prawdopodobne jest pojawianie się stopy cukrzycowej, chociaż łuszczyca nie jest wykluczona. Proszę udać się do internisty aby ocenił czy cukrzyca jest dobrze wyrównana i zlecił ewentualne badania diagnostyczne.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Czw Lut 22, 2018 8:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi w walce z łuszczycą pomaga maść do skóry z problemami, którą kupiłam w aptece internetowej https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2 Umiejscowienie zmian łuszczycowych może być rozmaite. Dla postaci prostej łuszczycy, charakterystyczna jest lokalizacja w okolicy łokci, kolan i owłosionej skóry głowy, gdzie ogniska łuszczycy mogą się utrzymywać przez wiele lat i być jedynymi objawami choroby.Łuszczyca może mieć zróżnicowane nasilenie, od nielicznych wykwitów skórnych wielkości łebka od szpilki, po ciężkie postacie chorobowe ze zmianami zapalnymi i wysiękowymi w formie uogólnionej, co określa się mianem erytrodermii łuszczycowatej. U co piątego pacjenta z łuszczycą może pojawić się łuszczyca prowadząca do zapalenia stawów. Wszelkie wątpliwości można rozwiać oglądając zdjęcia łuszczycy w sieci. Dzięki zdjęciom łuszczycy będziemy wiedzieli czego możemy się spodziewać wraz z postępem choroby i będziemy na nie przygotowani.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pon Lip 16, 2018 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Warszawie polecam zajrzeć do Satin – mają gabinety w Saskiej Kępie, na Bielanach i na Ursynowie i działają od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00. To świetni specjaliści. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to na ich stronie - http://satin.pl – mają rozbudowany dział z ogólnymi pytaniami o zdrowie stóp oraz bloga, na którym można znaleźć mnóstwo informacji na temat takiego rodzaju chorób. Warto się z tym zapoznać niezależnie od tego, czy planujesz wizytę, czy też nie, bo to po prostu kopalnia wiedzy – czasami dobrze wiedzieć takie rzeczy nawet prewencyjnie. Można też dokładnie przeczytać o wszystkich rodzajach zabiegów, które wykonują – więc bez ruszania się z domu możemy dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy. Ceny także bardzo w porządku, szczególnie w stosunku do tego, co oferują. Ja nie żałuję ani grosza. Żona, która miała u nich profilaktyczny masaż też nie. Wystarczy zresztą poczytać o nich opinie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: