Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Zatkane całkowicie ucho

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dick.ens

PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 11:40 am    Temat postu: Zatkane całkowicie ucho Odpowiedz z cytatem

Padłem ofiarą własnej głupoty.
Mam dość sporą aktywność gruczołów w uchu odpowiedzialnych za produkcję woszczyny. Zakupiłem aerozol Audispray. Po zaaplikowaniu chciałem patyczkiem kosmetycznym doczyścić ucho. Zapewne rozpuściła się woszczyna, a ja wepchałem patyczkiem w głąb ucha i to tak, że zapchało całkiem kanał tuż przed błoną bębenkową. Na jedno ucho nic nie słyszę, nie licząc szumu. Nie powinno się używać patyczków kosmetycznych do czyszczenia uszu, nic sobie z tego nie robiłem i mam teraz za swoje. Stosowałem krople do uszu i wodę utlenioną. Nie pomogło.
Wiem że trzeba iść do laryngologa. problem w tym że zmieniam pracę i mam nie podbitą książeczkę ubezpieczeniową. Zanim dostanę oficjalnie nową pracę może jeszcze sporo minąć. Ostatnia pieczątka ze stycznia.
Czy przyjmie mnie lekarz laryngolog bez ważnej od 5 miesięcy książeczki? Sad
Trudno nawet się skupić na pracy jak na jedno ucho jest się głuchym, niemiłe wrażenie... A za głupotę się płaci...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 5:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety raczej lekarz Pana nie przyjmie. Jeżeli obecnie Pan pracuje to może uda się załatwić druk RMUA od pracodawcy i to powinno wystarczyć aby zostać przyjętym. Pozostaje jeszcze wizyta prywatna.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pią Mar 16, 2018 8:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie czyszczę ucha patyczkiem. Podczas czyszczenia uszu patyczkiem kosmetycznym część woskowiny może zostać upchnięta w przewodzie słuchowym, co wcześniej czy później doprowadzi do zatkania ucha i niedosłuchu. Do samodzielnego czyszczenia uszu zalecane jest stosowanie kropli lub sprayów na bazie olejków mineralnych. To dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż patyczki, a do tego preparaty te będą wspomagały naturalne mechanizmy samooczyszczania się ucha. Powinniśmy mieć na uwadze, że zbyt częste profilaktyczne oczyszczanie ucha w szczególności nadmierne stosowanie patyczków kosmetycznych jest niewskazane, ponieważ tworząca się w uchu woskowina ma właściwości ochronne dla przewodu słuchowego zewnętrznego, zabezpieczając go przed infekcjami. Ja już od dłuższego czasu stosuję spray Fonix do higieny uszu. Bardzo go lubię bo zawsze pomaga mi w przypadku bólu, infekcji, podrażnienia i nagromadzenia woskowiny w uszach.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: