Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
powiękoszne węzły chłonne-cd

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sis72

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 12:44 pm    Temat postu: powiękoszne węzły chłonne-cd Odpowiedz z cytatem

Witam!
Na prośbę jednego z forumowiczów przedstawiam ciąg dalszy mojego leczenia. Otóz po antybiotykoterapii zrobiłam kontrolną morfologię: OB-5(poprzednio 17), WBC 8,4 tys (poprzednio 8,7), rozmaz: segmenty 42% (poprzednio 45%), limfocyty 57% (poprzednio 52%). Węzły dalej są powiększone, więc laryngolog zasugerował wizytę u onkologa. Z duszą na ramieniu tam szłam... Pani dr - bardzo antypatyczna i nieprzystępna spojrzała na wyniki badań i usg (wykazało cechy zwłóknienia powiększonych węzłów) i po padaniu palpacyjnym szyi, pach i pachwin nie stwierdziła żadnych patologii, stwierdziła, że szyja boli bo jestem spięta a węzły się już nie zmniejszą. Wogóle potraktowała mnie jak intruza zabierającego jej cenny czas przeznaczony dla ciężko chorych pacjentów. Bardzo współczułam tym wszystkim zgromadzonym w poczekalni ludziom, widząc bezmiar ich cierpień, więc było mi i lekko na duszy i nieprzyjemnie jednocześnie... bo miałam jeszcze parę pytań do pani doktor. Więc może państwo mi zechcą udzielić odpowiedzi ? Mianowicie - czy węzły zwłókniałe mogą się powiększać? czy te bóle karku i szyi mogą być "od kręgosłupa" (jakiś stan zapalny)i czy w takim przypadku ma prawo utrzymywać się temp. ok 37 st C - bo ja prawie cały czas tak mam? Czy podwyższona temperatura może być wynikiem stresu? Zamierzam zacząc psychoterapię (wspominałam wcześniej o leczeniu depresji) by w końcu uporać się ze zmorami, jakie mnie dręczą. Z jednej strony wiem, że kiedy nie mam żadnych fizycznych objawów chorób to jakoś sobie radzę, z drugiej strony ciągle się czegoś u siebie doszukuję i ze strachu, że jestem poważnie chora przestaję normalnie funkcjonować. Boję się, że depresja wróciła...(budzę się w nocy spocona i nie mogę zasnąć do rana, ciągle mam uczucie lęku, a fizyczne objawy- czyli ta gorączka, bóle szyi, karku, jeszcze wszystko pogłębiają). Przepraszam za długi wywód, ale bardzo mi pomogliście ostatnio i dlatego proszę o jeszcze - czy, Waszym zdaniem, powinnam się dalej diagnozować (choć już nie wiem jak) czy powalczyć ze sobą? Będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam serdecznie, Sylwia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Węzły włóknieją tylko częściowo, wiec zawsze pozostaje tam tkanka limfatyczna, która ma prawo w momencie infekcji się rozrosnąć, co w efekcie daje obraz powiększenia węzła chłonnego.
Z tego co Pani pisze przypuszczam, że bóle karku i kręgosłupa są efektem bardzo silnego napięcia mięśni. Wielokrotnie sami nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo chodzimy spięci i jak w związku z tym funkcjonują nasze mięśnie. Napięciowe bóle głowy i karku są jedną z najczęstszych przypadłości naszego świata.
Stany podgorączkowe mogą wynikać z długotrwale doświadczanego stresu i silnego napięcia emocjonalnego, a jak Pani pisze w obecnej sytuacji u Pani właśnie tak się dzieje. Nasz umysł ma niesamowity wpływ na ciało, czasem zdarzenia emocjonalne są w stanie doprowadzić do choroby tzw. psychoorganicznej, kiedy umęczony umysł ucieka w chorobę ciała.
Z mojej strony mogę Pani doradzić żeby w tej chwili skupiła sie Pani na psychoterapii i w razie potrzeby, po konsultacji z lekarzem, zaczęła stosować leki przeciwdepresyjne lub nawet przeciwlękowe. Może się okazać, że za 2-3 tygodnie, kiedy leczenie zacznie przynosić efekty, objawy fizycznych dolegliwości się zmniejszą lub nawet znikną zupełnie.
Najprawdopodobniej jeśli zaprzestanie Pani w tej chwili leczenia psychoterapeutycznego nadal będzie Pani uwięziona w takim zaklętym kole, kiedy problemy depresyjne będą powodować gorsze samopoczucie, a dolegliwości fizyczne nasilą lęki i dodatkowo obniżą samopoczucie.
Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie
Basia
Powrót do góry
sis72

PostWysłany: Wto Paź 30, 2007 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za odpowiedź, jestem właśnie w trakcie szukania psychoterapeuty, więc może za jakis czas będę mogła napisać coś bardziej optymistycznego... pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: