Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
ODLEŻYNY!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 9:39 pm    Temat postu: ODLEŻYNY! Odpowiedz z cytatem

Babcia po szpitalu (złamanie kości udowej) ma odlezyny pod piersiami (bardzo szczupła osoba 43 kg) czy nie wiem czy to odleżyny, ale rany...przemywam to octaniseptem i jak wyschnie smaruję sudocremem!co gorsza nad pośladkami na środku kręgosłupa chyba też odleżyny!a jak wyszła ze szpitala po prostu było tam zaczerwienione jakby zgrubienie a teraz to pękło!skóra się rozerwała!już się skarży ze jaą piecze!dziwne bo wiecej leży a bardziej boli przy siedzeniu!mamy toaletę dla chorych ale też zakładamy pampersa (cały czas) często zmieniamy, utrzymujemy higienę to naprawdę nie moja wina!bardzo źle to wyglada!ja nigdy odlezyn nie widziałam nawet nie weim czy to to!duzo czytam o tym wszystkim itd.octaniseptem smaruję używam łagodnej gąbki do podmywania, ale SUDOCREM TEGO NIE POKRYWA!pęknięta skórea, sączy się ropa, sudokrem się nawet nie trzyma rany!co robic?jutro chcę jak najwiecej babcię przetrzymać na boku z podłożonym pampersem ale z odsłoniętą ta częśćia i pryskać octaniseptem ale co dalej?już rozkładam ręce a babcia dopiero tydzień w domu!jutro!naprawdę sie staramy zapewnić opiekę i coś to nie wychodzi!pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
chll

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odleżyny to trudny problem. Spróbuj układać babcię jak najczęściej na boku i zmieniaj pozycje, samo smarowanie nie wystarcza. Jeżeli faktycznie sączy się ropa z rany to proponuję wezwać do domu lekarza rodzinnego aby to obejrzał i zadecydował co dalej.
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję!faktycznie się sączy!oglądałam w internecie zdjęcia to tak na pograniczu 2 stopnia odleżyn!a lekarz rodzinny nie widzi potrzeby by przyjść!nawet szwy nie wpadnie zobaczyć -pooperacyjne tylko pielęgniarka wpadnie sama!opieka na starosć taka że pożal się bOZE!Staram sie zamówić na allegro materac na odlezyny!i jeszcze jedno: dość przykra sprawa!babcia ma zatwardzenie!mało je ale w NiĄ WMUSZAMY CHOCIAŻ TROSZKĘ MAŁO!kiedy tylko podajemy picie: herbaty wodę z sokiem!sadzamy na toalete dla chorych i pomimo wysiłku nic!jednak pielucha jest lekko pobrudzona bo ten kał tak sie zatrzymał i potem chcąc to wytrzeć dosłownie trzeba samemy po kawałku wygrzebywaći czuć twarde-czyli obecność stolca!co można podać w takiej sytuacji takiej staruszce?domyślam sie ze dużo pić, codziennie zupa to podstawa jakaś warzywna i tak myślałam o soku z marchewki jednodniowym ale nie chcę z kolei w drugą strone-biegunka, bo nie wei mco gorsze w tym wypadku!starosć to naprawdę nie radosć!pozdrawiam!
ps. aha znajoma opiekunka osób starszych mowila podać wodę z olejem????!!!!do picia>?-----ja bym tego nawet nie wypila! Sad(
Powrót do góry
chll

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbujcie może zastosować czopek glicerynowy lub gotową lewatywę, dostępną w aptece (Enema, Rectanal). Jeżeli to nie pomoże to trzebaby zastosować któreś z leków dostępnych tylko na receptę, ale wiąże się to z wizytą u lekarza.
Powrót do góry
ememens

PostWysłany: Sob Kwi 07, 2018 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli masz odleżyny to możesz spróbować takiego siedziska http://sklep.torst.pl/63-uklad-polaryzatorow-torsyjnych-w-formie-siedziska-do-foteli.html mojemu ojcu pomogło.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: