Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
czy przyczyną G54 jest uraz czy jest to przewlekle

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jadzia

PostWysłany: Pią Mar 27, 2009 7:15 am    Temat postu: czy przyczyną G54 jest uraz czy jest to przewlekle Odpowiedz z cytatem

Witam P. Doktor
Mam problem. Jestem BHP i zgłoszono mi po 4 miesiącach że był niby wypadek . Podniosła skrzynkę i niewyprostowała się - na hali produkcyjnej bo tak krzywa doszła do szatni to potem już szła prosto. podczas tego zdarzenia mówiła że pojedzie do lekarza rodzinnego że to tylko korzonki że już to zna. Teraz przyniosła mi papiery od lekarza rodzinnego z diagnozą że to G54. mam w zeznaniach świadków że mówiła o korzonkach. żeby uznać wypadek muszę wiedzieć czy to G54 to stan przewlekły czy nagłe zdarzenie (czy to się stało w trakcie dnia roboczego)
Proszę o pomoc bo nie wiem jak to ropatrzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Nie Mar 29, 2009 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Wg katalogu ICD-10 kod G54 oznacza zaburzenia korzeni rdzeniowych i splotów nerwowych, bez zdefiniowania, czy są one konsekwencją ostrego urazu czy też procesu przewlekłego (jak na przykład choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa). O ile się jednak nie mylę w kategorii wypadku w pracy mieści się również kwestia zaostrzenia stanu przewlekłego w związku z wykonywaną pracą.

Pozdrawiam
Powrót do góry
mementromori

PostWysłany: Sro Sty 20, 2016 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Gdzie odbywają się szkolenia z pierwszej pomocy Warszawa, Wołomin ? Praca w mojej instytucji jest objęta szczególnym zagrożeniem.
Na razie znalazłem tylko to http://www.platforma-bhp.pl/oferta/szkolenia-z-pierwszej-pomocy
Proszę o pomoc w tej dziedzinie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: