Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Poziom testosteronu u nastolatka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fokus

PostWysłany: Pią Lut 13, 2009 9:20 pm    Temat postu: Poziom testosteronu u nastolatka Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem 17 letnim mężczyzną i mam pewnoe wątpliwości odnośnie mojego poziomy testosetonu. Ostatnio robiłem badania, które wykazały że mam 3 ng/ml.Jak na mój wiek jest to dość mało. Do tego chodze regularnie na siłownie więc mój poziom testosteronu powinien być dużo wyższy. zaraz na początku chodzenia na siłownie (około 15 roku życia) brałem preparat o nazwie Fenuplast, który jest stymulatorem testosteronu. Tyle że brałem to bez konsultacji z lekarzem itd. Zawiera on Saponiny steroidowe, 4-hydrosyizoleucynei jakieś witaminy. Boje się że mogłem sobie tym troche rozwalić gospodarkę hormonalną i przez to nie rozwijać się prawidłowo. No wtedy byłem młody i głupi ale teraz jest jak jest i zastanawiam się co zrobić. Słyszałem o plastrach z testosteronem które motywują organizm do wydzielania testosteronu no i właśnie o innych środkach podwyższających testosteron typu tribulus. I teraz moje pytanie....co robić? Proszę o rade.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fokus

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prosze o odpowiedz
Powrót do góry
fokus

PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 6:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę o pomoc bo naprawdę mam poważny problem ....widze że innym są udzielane rady a mój post jest bojkotowany.
Powrót do góry
fokus

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proszę przynajmniej o odpowiedź dlaczego nikt nie chce mi pomóc
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 10:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.
Odpowiedzi na posty udzielane są według kolejności w jakieś się pojawiły. I jak powinieneś zauważyć, wszystkie posty z konkretnego dnia nie otrzymały odpowiedzi- nie tylko Twój.

Nie wiem z jakiego powodu wykonywałeś oznaczenie testosteronu. Wynik 3ng/l to jeszcze norma, szczególnie dla Twojego wieku. Poziom testosteronu po skoku w wieku ok. 13 lat, zaczyna po raz kolejny znacznie rosnąć dopiero po 18 roku życia i osiąga swoje maksimum o mężczyzn około 40-letnich. Nie jest prawdą, że to nastolatki mają najwyższy poziom tego hormonu.
Samo oznaczenie poziomu testosteronu jest mało miarodajne. Żeby powiedzieć coś więcej na temat Twoje gospodarki hormonalnej przydałoby się jeszcze oznaczyć stężenie wolnego testosteronu i (chyba bardziej istotne) TSH.
Prawdopodobnie zażywając w wieku 15 lat preparaty wpływajace na gospodarkę hormonalną spowodowałeś zablokowanie produkcji hormonu wzrostu, hormonów tarczycy , a co za tym idzie i testosteronu. I stosowanie w tej chwili kolejnych sztucznych środków może tylko nasilić tę tendencję.
Jeśli na siłowni stosowałeś jednostajny wysokoobciążeniowy trening to Twój testosteron wcale nie musiał wzrosnąć, a wręcz przeciwnie- duże obciążenia będą powodowały efekt odwrotny.
Mogę się tylko domyślać, że Twoje zaniepokojenie poziomem testosteronu związane jest z chęcią budowania masy mięsniowej. I tu Cię rozczaruję, ale poziom testosteronu w Twoim wieku ma mało wspólnego z szybkim wzrostem mięśni. Ma to znaczenie u mężczyzn około 30 roku życia, a na pewno u tych powyżej 25 lat.
Jeśli chcesz w tej chwili osiągać efekty to przede wszystkim musisz dostarczyć organizmowi budulca do budowy mięśni (tym bardziej, że Twój metabolizm jest jeszcze w fazie stabilizowania się). Najważniejsze dla Ciebie byłoby zwiększenie białka do ok. 15,g/kg masy ciała, z odpowiednią podażą tłuszczy i węglowodanów. Do tego możesz dołożyć odżywki kreatynowe i gainery do uzupełnienia energii. I odpowiednio dopasować do tego treningi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
fokus

PostWysłany: Sro Lut 18, 2009 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za odpowiedź. TSH mam oznaczone na poziomie 3,2 , także chyba jest prawidłowe. Czuje się trochę spokojniejszy chociaż mój endokrynolog polecił mi powtórzenie badań za pół roku. Mam jeszcze pytanie dotyczące suplementacji. Czy spożywanie żeń szenia może jakoś negatywnie wpłynąć na moją gospodarkę hormonalną? Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź i przepraszam za moją niecierpliwość/
Powrót do góry
fokus

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

????
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Mar 01, 2009 7:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twój poziom testosteronu jest jeszcze w normie, ale jest to granica normy- dlatego należy go skontrolować za jakiś czas.
Nie sądzę, żeby spożywanie żeń-szenia miało na Ciebie niekorzystny wpływ. Oczywiście wiele zależy od preparatu, który będziesz przyjmował i dawki. Najważniejszy jest zdrowy rozsądek i przestrzeganie zalecanych norm.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o takich odżywkach https://swiatsupli.pl/pl/glowna/950-trec-nitrobolon-ii-1100g.html Podobno preparat ma za zadanie maksymalnie wspomóc produkcję tlenku azotu przez ludzki organizm. Składniki zawarte w Nitrobolon Powder, takie jak na przykład di-jabłczan argininy oraz alfa-ketoglutaran argininy dostarczają do organizmu argininę w różnych postaciach, co umożliwia na maksymalne możliwe zaopatrzenie organizmu w argininę. Arginina z kolei jest substratem do syntezy tlenku azotu. Bez niej opisywany hormon gazowy nie mógłby powstać. Ktoś z was go stosował?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: