Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Popękane stopy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benia1987

PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 8:28 pm    Temat postu: Popękane stopy Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pewien problem, ze stopami. Byłem u wielu lekarzy ale diagnozy nie były trafne, lub leczenie nie przynosiło rezultatów. Na całej powierzni stopy mam pęknięcia, łuszczenie się i rogowacenie skóry. Nieraz z ran sączy się krew, towarzyszy temu palący ból, wygląd tej skóry można opisać "skórą wężową" na rękach jest to samo, tylko w łagodniejszej formie i nie boli a swędzi. Nie jest zaraźliwe, bo żaden z członków rodziny nie ma niczego podobnego, a mam juz to od ponad pół roku, ciężko mi chodzić, bo każdy krok sprawia ból, myślę że może to mieć coś wspólnego z pracą jaką wykonuję. Jestem konserwatorem zabytków i często mam do czynienia z perymetryną i propikonazolnem, preparatami do zwalczania robactwa, robiłem testy alergologiczne (na te substancje) ale nic nie wykazały, nie wiem co mam robić, ani do kogo się udać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Niestety, jeśli dermatolodzy po bezpośrednich badaniach byli bezradni to na odległość tym bardziej trudno określić możliwą przyczynę Pana dolegliwości. Rozumiem, że rogowiec dłoni i stóp został wykluczony (?)
Jedyna rada jaką mogę Panu zaproponować to czasowa rezygnacja z pracy w warunkach narażenia na substancje chemiczne i obserwacja czy zmiany się wycofają.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Emiliee

PostWysłany: Pon Sty 28, 2019 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś z was korzystał może z takiego produktu jak skarpetki na zrogowacenia http://www.manfoot.pl/pl/produkty/zluszczajace-skarpetki-dla-mezczyzn/ . Są to skarpetki przeznaczone dla mężczyzn, którzy borykają się z zrogowaceniem i nadmiarem suchej skóry na stopach. Z tego co zauważyłam to w składzie ma wskładzie substancji silnie zmiękczających i złuszczających. Dlatego ma być naprawdę skuteczny w działaniu.
Powrót do góry
Jedrzej

PostWysłany: Sob Cze 22, 2019 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli potrzebujesz wyleczyć suche stopy to polecam https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/sucha-skora-stop/ . Kuracja dla suchych stóp. Satin to najlepszy podolog w Warszawie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: