Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Rozstepy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ankatroj88

PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 10:07 am    Temat postu: Rozstepy Odpowiedz z cytatem

we wrzesniu urozilam dziecko na brzuchu i nogach mam roszepy. Wiem ze one mi nie znikna bo to tylko operacja zrobi ale chcialabym wiedziec co moze je toche zmniejszyc jakie kremy sa naprawde dobre noi przedewszystkim zeby mi zbladly , bo od porodu troche czasu minelo a one sa wciaz bordowe ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Cze 01, 2009 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Proponuję przeczytać wątek odnośnie stosowania maści na blizny (bo rozstępy podobnie jak blizny to tkanka łączna) i metod zabiegoego usuwania naskórka.
http://informed.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1071

Oprócz tego warto w domu stosować peelingi ujędrniajace i poprawiające ukrwienie skóry, a także masaże (szorstką rękawicą i specjalnymi masagerami w dużymi wypustkami).
Niestety powstawanie rozstępów jest cechą uzależnioną od organizmu i także ich blednięcie jest sprawą zupełnie indywidualną i nie da się określić kiedy to się stanie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2018 6:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatkowo zapoznaj się z artykułem znajdującym się na stronie portalu https://www.nowafarmacja.pl/blog/jak-pozbyc-sie-rozstepow-po-ciazy-praktyczne-porady-dla-swiezo-upieczonych-mam Polecanym preparatem jest olejek bio-oil posiadający w składzie dość wysokie ilości retinoidów. Ich działanie spotęguje naprzemienne stosowanie z kwasem migdałowym, mlekowym bądź glikolowym. Innymi substancjami działającymi w podobny, lecz o wiele słabszy sposób są: witamina E, związki krzemu, fitoestrogeny oraz wyciągi z soi. Należy również pamiętać o prawidłowym nawilżeniu i natłuszczeniu skóry. W związku z tym, na noc zalecane jest użycie preparatu typowo regeneracyjnego, z kolei rano - odżywczego masła do ciała.
Powrót do góry
kamea

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O właśnie, znam ten olejek i sama go już nie raz stosowałam, mogę potwierdzić ze działa bardzo skutecznie zmniejszając widoczność blizn i rozstępów a także ma działanie profilaktyczne czyli jeśli będziesz smarować nim brzuch w ciąży zanim one się pojawią to nie będziesz miała tego problemu po porodzie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: