Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Problemy z oddychaniem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
louver16

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 10:22 am    Temat postu: Problemy z oddychaniem Odpowiedz z cytatem

Dzieńdobry

Mam dopiero 16 lat. Przeżywam dużo stresu bo mam problemy nie dogaduję się z rodzicami, czasem problemy ze szkołą no i z chłopakiem. Czasem mnie to przerasta i nie radzę sobie już z tym. Dzisiejszej nocy nie mogłam zasnąć. Wogóle nie mogę łapać normalnego oddechu. Nie mogę też porządnie, głęboko ziewnąć. Nie odczuwam żadnych bóli w klatce piersiowej czu kłucia w sercu. Tylko strasznie ciężko mi się oddycha. Mam krótkie oddechy. Nie wiem co robić. Czy to może być coś poważnego i powinnam iść do lekarza? Z tego co wiem nigdy nie miałam problemów z sercem ani z tarczycą. Proszę o odpowiedź ( najlepiej na maila louver16@vp.pl) Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Nie Lis 25, 2007 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj.

Z tego co piszesz wynika, że przyczyna Twoich dolegliwości związana jest ze stresującymi sytuacjami, jakie Cię spotykają. I bezsenność i wrażenie krótkiego oddechu najczęściej mają podłoże nerwowe. Niektórzy w sytuacjach stresowych zaczynają się pocić, inni mają palpitacje serca, a jeszcze inni - tak jak Ty, zaczynają mieć problemy z oddychaniem.
Najlepszą kuracją byłoby unikanie sytuacji stresowych Smile ale zdaję sobie sprawę, że wielokrotnie to niemożliwe. Chodź często na spacery i dużo przebywaj na świeżym powietrzu. Naucz się kontrolowanie oddychać i od czasu do czasu rób sobie kilka minut przerwy, podczas których skup się na swoim oddechu (długi wdech, długi wydech).
Możesz też kupić herbatkę z melisy lub inną ziołową o działaniu lekko uspokajającym i przede wszystkim tonizującym układ nerwowy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
justyna24

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 10:56 pm    Temat postu: problemy z oddychaniem umą Odpowiedz z cytatem

Od paru lat z przerwami mam problemy z oddychaniem . Jest to uczucie jak by cos zatykało i ma sie wrazenie , że za moment nie będzie sie oddychać wtedy z przestrachu zaczyna walic serce i kreci sie w głowie . Mam wadę serca wypadanie płatków i klatkę piersiową szewską i skoliozę . Z kregosłupem byłam u lekarza skolioza niewielka , klatka szewska nie tragiczna ale nic sie nie da z tym zrobić bo mam 29 lat i jest za pózno jedynie cwiczenia wzmacniajace klatke piersiową . Te problemy z oddychaniem strasznie mnie mecza pomagam sobie wtedy neospasminą lub gumą mocno miętową i to trochę pomaga . Proszę o pomoc jakie badania mozna wykonac i jak sobie pomóc bo czasem boje się , że sie uduszę .
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Sob Gru 01, 2007 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponowałabym zrobić spirometrię, żeby sprawdzić na ile wady postawy mogą mieć wpływ na niewydolność oddechową. A oprócz tego zrobić echo serca i może badanie Holtera. Zaburzenia rytmu serca są bardzo często związane z subiektywnym odczuciem braku powietrza i duszenia się.
Jeśli te badania nic nie wykażą, wówczas możliwą przyczyną takich objawów są męczące sytuacje dnia codziennego i osobnicza podatność na stres.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Sro Maj 23, 2018 7:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skorzystaj z porad dostępnych na stronie portalu internetowego https://www.nowafarmacja.pl/blog/jak-radzic-sobie-ze-stresem-czyli-najlepsze-sposoby-na-stres Badania przeprowadzone przez psychiatrów dowiodły, że jednym z głównych źródeł stresu są wszelkie zmiany życiowe, niezależnie od tego, czy są to zmiany pozytywne, czy negatywne. Psychiatrzy Holmes i Rahe stworzyli skalę stresu. Na samym jej szczycie znajduje się śmierć współmałżonka i rozwód. Co ciekawe, znalazły się na niej również wydarzenia, które z reguły kojarzą się nam pozytywnie, jak ślub, urlop, czy święta. Warto więc wiedzieć jak sobie radzić ze stresem, ponieważ dotyczy on każdego z nas.
Powrót do góry
Dziunka

PostWysłany: Sro Wrz 05, 2018 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz co a może spróbował byś ćwiczeń ruchowo-oddechowych? Takie ćwiczenia oferuje szkoła tai chi warszawa. Taichi to nie tylko sztuka walki ale przede wszystkim ćwiczenia poprawiające kondycje oraz samopoczucie. Ćwiczenia takie przynoszą także odprężenie i relaks więc mają bardzo dobry wpływ na organizm. Myślę, że warto spróbować.
Powrót do góry
stasi28

PostWysłany: Sro Paź 17, 2018 7:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,
u mnie problemy z oddychaniem pojawiły się jak miałem niesprawny kominek, w domu było duszno i śmierdziało dymem, niedawno montowaliśmy nowy kominek z odpowiednimi kratkami i od razu poczułem się lepiej Very Happy polecam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: