Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
wypadajace wlosy....

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asia381

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 5:45 pm    Temat postu: wypadajace wlosy.... Odpowiedz z cytatem

Moim problemem sa wlosy.Dwa lata temu fryzjer zauwazyl znaczne przezedzenia na czubku glowy i w okolicy przedzialka.Niedawno przejrzalam sie w lustrze i zobaczylam skore Shocked ...stosuje chronostim,jem skrzyp, pije pokrzywe,zuje siemie lniane...dwa dni temu zrobilam badania hormonow: tsh 1.15, ft3 4,69, ft4 14,94, estradiol: 543,8 (n:161-774), prolaktyna 230,5 (n:102-496), progesteron 66,5 (n:5,3-86,0), testosteron 1,05 (n:0,22-2,9) to chyba wszystko w normie? niepokoja mnie: podwyzszone ob: 22 (rok temu bylo 40) i ilosc leukocytow: 11,73g/i
%neutrocytow 74,7 (36,0-68,0), %limfocytow18,9 (18,0-51,0),%monocytow
4,8, %eozynocytow 1,4 i %bazocytow 0,2. Glukoza 103mg/dl
Reszta w granicach normy. Troche sie odchudzalam (przez trzy miesiace 8 kg).Czy to moglo miec wplyw na wlosy? Czuje sie dobrze fizycznie, ale psychicznie krucho. Martwie sie, ze bede lysa....
Moja mama ma podobny problem z wlosami ale tez 62 lata- ja 42....
prosze o porade.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Badania hormonów faktycznie nie wykazują żadnych odchyleń od normy.
Istnieje grupa kobiet, u których mimo prawidłowych poziomów hormonów mieszki włosowe reagują nieprawidłowo i dochodzi do wypadania włosów. Najczęściej jest to przypadłość genetyczna (dotycząca kobiecej części rodziny).
Jedną z możliwych przyczyn wypadania włosów są choroby autoimmunologiczne. Podwyższone OB i leukocytoza mogą wskazywać na taką właśnie przyczynę. Nie wiem czy oprócz wypadania włosów zaobserwowała Pani u siebie jakieś inne objawy ze strony skóry czy stawów. Proponowałabym oznaczyć poziom białka zapalnego- CRP i czynnika reumatoidalnego (RF).
Taka utrata wagi rozłożona w czasie nie miała wpływu na stan włosów (o ile nie stosowała Pani monotonnej diety opartej tylko na kilku składnikach).
Proszę jeszcze oznaczyć morfologię krwi i poziom żelaza. Anemizacja także sprzyja osłabieniu i wypadaniu włosów.
Niestety Pani zły stan psychiczny odbija się niekorzystnie na włosach. Powstaje takie błędne koło: im bardziej wypadają włosy, tym bardziej się Pani martwi, tym włosy są słabsze.
Na pewno powinna się Pani wybrać do dermatologa. Lekarze tej specjalności mają największe doświadczenie z tego typu dolegliwościami. Czasem też przyczyną wypadania włosów jest łojotok lub infekcja skóry głowy, a dermatolog łatwo może wykluczyć/ potwierdzić tę przyczynę.
Mogę jeszcze polecić stosowanie Loxonu, preparatu stosowanego w leczeniu łysienia, dostępnego bez recepty.
Pozdrawiam
Powrót do góry
asia381

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 11:07 am    Temat postu: wypadające włosy... Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!
Bardzo dziękuję za odpowiedź! Na dzisiaj jestem umówiona z dermatologiem, oczywiście poproszę o skierowanie na wskazane przez Panią badania. Nie napisałam o jednej istotnej rzeczy- jestem chora na łuszczycę (teraz tylko niewielki wysiew na skórze głowy,tył) a to rzeczywiście choroba autoimmunologiczna (?)- może to ma wpływ na podwyższone OB i leukocyty?.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jeśli ma Pani rozpoznaną łuszczycę to oznaczenie poziomu RF nie ma sensu. Napisałam o tym badaniu właśnie pod kątem choroby autoimmunologicznej. Sądzę, że OB i leukocytoza są właśnie efektem samej łuszczycy i prowadzonego leczenia.
I z dużym prawdopodobieństwem także to jest przyczyna wypadania włosów.
Pozdrawiam
Powrót do góry
kacper902

PostWysłany: Sro Paź 03, 2018 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:
Witam.

Jeśli ma Pani rozpoznaną łuszczycę to oznaczenie poziomu RF nie ma sensu. Napisałam o tym badaniu właśnie pod kątem choroby autoimmunologicznej. Sądzę, że OB i leukocytoza są właśnie efektem samej łuszczycy i prowadzonego leczenia.
I z dużym prawdopodobieństwem także to jest przyczyna wypadania włosów.
Pozdrawiam

Zgadzam się z Panią, moje osobiste badania także wykazały silną korelacje pomiędzy chorobami autoimmunologicznymi, a nadmiernym wypadaniem włosów.

Dlatego moim zdaniem niezbędna jest odpowiednia suplementacja witamin i minerałów. W ten sposób możemy spowolnić proces łysienia ale oczywiście nie da się go całkowicie odwrócić.
Powrót do góry
malinka

PostWysłany: Pią Mar 15, 2019 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O włosy trzeba dbać. Podstawa to szampony nawilżające, chyba, że mowa o łysieniu, to takie środki raczej niewiele pomogą. Są zabiegi, które powinny w tym pomóc, także warto spróbować. Najlepiej zapoznać się z tym artykułem https://piotrturkowski.pl/wypadanie-wlosow-9-przyczyn-wypadania-wlosow/ i udać się do trychologa.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: