Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Trądzik.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kaja

PostWysłany: Sob Maj 01, 2010 4:28 pm    Temat postu: Trądzik. Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.

Mój problem z trądzikiem zaczął się dość wcześnie (chyba już w pierwszych latach podstawówki). Obecnie mam 18 lat i moja cera wygłada dużo lepiej mimo licznych blizn, powstałych zapewne na skutek wyciskania.

1. Zamiast tradycyjnych ropnych krostek, które pojawiają się już znacznie rzadziej, na mojej twarzy występują podskórne grudki. Większość z nich widoczna jest dopiero po naciągnięciu skóry. Jedynie te większe widoczne są od razu. Nie są czerwone lecz jasne. Mam wrażenie, że są one wieczne. Ropne krostki znikały po kilku dniach. Te niestety nie, mijają miesiące i nic. Raczej nie bolą. Wygląda to tak:

W miarę możliwości proszę o odpowiedzi na moje pytania.

- Jak może nazywać się taki rodzaj trądziku? Czy są na to jakieś sposoby?

2. Jeszcze bardziej niepokojącym mnie problemem są tym razem bolące podskórne "guzki". Również występują na twarzy. Na początku jest to tylko zaczerwienione, bolące miejsce. Z czasem rośnie spora gula około 1 cm. Pojawia się bardzo rzadko, przeważnie przed miesiączką (na brodzie, czole). Jest bardzo uciążliwa. Utrzymuje się około 2 tygodnie. Bywa, że odnawia się po jakimś czasie.

- Jest na to jakaś rada? Co robić gdy zauważę, że robi mi się taka gula? Czy możliwe jest, że powstaje z grudek opisanych w punkcie 1.?

3. Posiadam lampę UV. Czy naświetlanie twarzy mogłoby pomóc na moje problemy? Jakie są skutki uboczne? Jak często i jak długo naświetlać skórę twarzy?

Wiem, że powinnam wybrać się do dermatologa i pewnie tak zrobię jednak mam złe wspomnienia co do takich wizyt. Ciągła kuracja antybiotykiem, masa tabletek do połykania. Było to kilka lat temu a mój żołądek był tylko faszerowany chemią. Raz tylko zdarzyło mi się, że lekarz podszedł z lupą i dokładnie obejrzał buźkę. Co wizytę słyszałam tylko jak bardzo poprawia się stan skóry mojej twarzy...

Pozdrawiam
Kaja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka!Nie wiem skąd jesteś bo mogę Ci podać namiary na dobrego dermatologa we Wrocku!Mam podobny problem od podobnie młodych lat!a teraz 26l i dalej syfy nie opuszczaja mnie!dlatego jedynie co mogę Ci poradzić to DOBRY DERMATOLOG od samego początku!Moja kolezanka miała o wiele poważniejsze problemy skórne niż Ty i ja razem wzięte i udało się!z pomocą dobrego dermatologa!Moc pozdrowionek!3m się!
Powrót do góry
Kaja

PostWysłany: Nie Maj 02, 2010 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście poszukuję dobrego dermatologa, jednak chodzi o województwo zachodniopomorskie. Dziękuję ślicznie za dobre chęci i również pozdrawiam;)
Powrót do góry
Gloria

PostWysłany: Sro Maj 05, 2010 8:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to trądzik grudkowo-krostkowy. Białe grudki są zaczopowanymi gruczołami łojowymi, natomiast krotki tworzą się w skutek gromadzenia się treści ropnej związanej z nadkażeniem bakteryjnym.

Już wcześniej użytkownik forum polecał wizytę u dermatologa i oczywiście jest to podstawa leczenia. W tym wypadku nie jest to taki trądzik, który koniecznie musi być leczony lekami, można spróbować leczyć buzię specjalnymi kwasami (np. migdałowym) w salonie kosmetycznym i ewentualnie mikrodermabrazją. Oczywiście po uprzedniej konsultacji z dermatologiem. Na pewno lekarz przepisze preparaty do stosowania od zewnątrz, szczególnie na krosty zapalne.

Cera pogarsza się przed miesiączką, ponieważ jest to związane z wahaniami równowagi hormonalnej. Oczywiście do ginekologa również należy się zgłosić, wykonać badania hromonalne tj. LH, FSH, E2, testosteron, PRL oraz progesteron oraz dodatkowo badania: TSH, fT4, ALAt, ASPAT. Rozważyć ewentualne stosowanie terapii hormonalnej.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Pią Cze 29, 2018 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo porad znajdziesz w artykule https://lirene.pl/skladniki-aktywne-dla-cery-suchej/ Wraz z upływem lat przesuszenie staje się coraz większym problemem. Dzieje się tak, ponieważ cerze suchej brakuje lipidów, osłabiony jest więc płaszcz hydro-lipidowy skóry i nie zabezpiecza jej wystarczającym stopniu przed ucieczką wilgoci. Z tego powodu skóra sucha, podobnie jak każdy inny rodzaj cery, potrzebuje nawilżenia, ale by było ono skuteczne niezbędne są też substancje aktywne odbudowujące naturalną barierę naskórkową.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: