Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
zmiany atypowe skóry- widzę że nikt nie potrafi mi pomóc :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia2070

PostWysłany: Czw Lip 03, 2008 8:29 am    Temat postu: zmiany atypowe skóry- widzę że nikt nie potrafi mi pomóc :( Odpowiedz z cytatem

Witam,

Byłam ostatnio u dermatologa aby upewnić się czy moje znamiona to nic groźnego. Są to pieprzyki jeden na kolanie,jeden na udzie9najmniejszy, wygląda jakbym zrobiła kropkę czarnym mazakiem),jeden na plecach. Największy jest na plecach 5mm. Pomimo tego że mam je od urodzenia, oprócz tej kropeczki na udzie która pojawiła się niedawno dostałam skierowanie do chirurga na usunięcie wszystkich. Wystraszyłam się więc pojechałam trochę dalej do jeszcze jednej poradni już w Olsztynie i tam pani dermatolog kazała usunąć mi tylko te dwa na nodze. Jestem umówiona już na zabieg w Olsztynie i nie mogę teraz wychodzić 9 dni z domu. Nie mogę się wcale opalać chociaż bardzo bym chciała ponieważ mam słabe krążenie krwi i lubię się ogrzewać. Jednak boję się teraz cokolwiek robić. Nie wychodzę z domu, nie opalam się wcale. Czy to jest konieczne? Bardzo proszę o pomoc bo jestem załamana tym wszystkim. Sad

Ostatnio zmieniony przez kasia2070 dnia Nie Lip 06, 2008 2:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy Tylko bez przesadyzmu please!Już nie róbmy scen!Pieprzyki masz na plecach to co nago biegasz ulicami?żeby z domu nie wychodzić.... Rolling Eyes niom cio TY!na nogach też nie są wystawione na słońce, więc moim skromnym zdaniem wychodzić z domu możesz jak najbardziej:) miałam usuwane trzy duże znamiona z pleców w tym znamię Suttona (czy coś takiego) mam jasną karnację pełno pieprzyków to już się nazywa jakiś zespół czy coś tam takiego i żyję i wychodziłam z domu zarówno przed usuwaniem jak i po usuwaniu!!!!!No teraz się nie opalam z innych przyczyn ale tak to normalnie wszystko tylko znamiona faktorem 50 jechałam albo nawet 100 (w aptece darmowe próbki można dostaćSmile bo ogólnie takie duże filtry drogie są!Sam zabieg to.......no da się przeżyć masz znieczulonko miejscowe to nic nie czujesz!Ja czułam jedynie dyskomfort, że ktoś mi "grzebie"w plecach Sad najważniejsze żebyś potem odebrała jakiś wynik histopatologiczny czy coś takiego bo ja nie odebrałam i teraz wszyscy lekarze zawsze się rzucają:co wykazał wynik?i jak się okazuje, ze wyniku brak...to się zaczyna!!!!!więc odbierz Very Happy a przecież jakby tam coś naprawdę było to by ktoś mi nawet głupi list napisał czy telefon...zresztą pewnie by już mnie nie było!heh 3maj się powodzenia dużo zdrówka!pozdrawiam!i wychodź z domu!może się nie rzucaj na słońce plackiem itd ale jak posmarujesz te znamionka faktorem 100 to nawet można się poopalać.....bez panki:)
Powrót do góry
kasia2070

PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj.

Dzięki za rady ale podobno naprawdę nie można wychodzić z domu 9 dni przed zabiegiem bo skóra nie może być narażona na promienie i tyle. Nawet jak mam spodnie i swetry. Ja nie panikuję i nie robię scen. po prostu sie boję bo mam chorych rodziców. Mama jest po chemii a tata dopiero ma badania, wiec jestem trochę wyczulona i staram się słuchac lekarzy. Ale pomimo tego dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
mmkl

PostWysłany: Sob Lip 05, 2008 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie jestem lekarzem, ale z tego co się orientuję piszesz o zmianach atypowych a nie atopowych. bo atopowe wiążą się np. z suchą, łuszczącą skórą oraz alergią. może dlatego nikt nie zwrócił uwagi na Twój post?

życzę żeby zabieg był tylko zabiegiem kosmetycznym i żeby wszystko było ok. pozdrawiam
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Pani Kasiu, proszę na razie rzeczywiście się nie opalać, a jeśli wychodzi Pani na zewnątrz to proszę smarować skórę kremem z wysokim filtrem i zakładać ubrania zakrywające znamiona. Promieniowanie słoneczne podrażnia skórę, a wtedy trudniej przeprowadza sie zabieg i rana może się dłużej goić.
A po zabiegu przez rok proszę chronić blizny przed słońcem- naklejając na nie plaster jeśli będzie się Pani opalać, a w innych warunkach zasłaniając ubraniem
Natomiast na pewno nie musi Pani siedzieć cały czas w domu Smile I koniecznie proszę odebrać wynik hist-pat.

A Mmkl ma rację- mówimy o zmianach atypowych, a nie atopowych Smile

Pani Ewo- znamię Suttona to odrobinę co innego niż znamiona atypowe. Bardzo często znika ono samoistnie i praktycznie nigdy się go nie usuwa operacyjnie. I nie ma Pani racji z tym wysyłaniem wyniku- to w Pani interesie leży odebranie wyniku. A skoro Pani na nim nie zależy, to dlaczego miałoby komuś obcemu? Nie ma obowiązku informowania o nieprawidłowym wyniku.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kasia2070

PostWysłany: Nie Lip 06, 2008 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam pani Basiu,

dziękuję pani bardzo za dobre rady. Podniosła mnie pani na duchu. Do zabiegu zostało mi dwa dni więc wytrzymam żeby nie wychodzić skoro może od tego się dłużej goić. A zresztą nie mam takiej potrzeby na razie. Wychodze dopiero po godz 21, a dokładnie po zachodzie słońca i to nie zawsze. Wynik napewno odbiorę. I postanowiłam 2 tygodnie po zabiegu wybrać się do pani dermatolog również do Olsztyna żeby jej pokazac wszystkie pieprzyki żeby się upewnic że wszystko jest w porzadku. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Kamex

PostWysłany: Sro Mar 14, 2018 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tej chorobie bardzo ciekawy artykuł znalazłam na stronie http://www.aranzowanie-wnetrz.pl/atopowe-zapalenie-skory-jak-wlasciwie-dbac-o-higiene/ Atopowe zapalenie skóry dotyka około dwudziestu procent ludzi na całym świecie. Najczęściej atakuje w pierwszych miesiącach życia lub kiedy dziecko ma od sześciu do siedmiu lat. Mimo upływu lat lekarze nadal nie wiedzą co powoduję tę chorobę. Czy jest to kwestia dziedziczenia, czy też jak sądzą niektórzy nadmiernej higieny u dzieci. Znamy jednak sposoby, które pozwolą nam całkowicie lub znacznie wyeliminować przykre dolegliwości związane z AZS. Pierwsze objawy AZS to swędzenie skóry oraz zaczerwieniania. O ile małe dziecko nie powie nam, że coś go swędzi, to same zmiany skórne da się łatwo zaobserwować.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: