Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Do Ginekologa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Joanna85

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 8:33 am    Temat postu: Do Ginekologa Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. W piątek wziełam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i od soboty zaczełam tydzień bez tabletek a w niedziele miałam ostrą biegunkę. Dziasiaj zrobiłam test ciązowy i wyszedł negatywny. Wczoraj kochałam się z gumka ale pękła. Nie wiem czy tabletki antykoncepcyjne dalej mnie chronia w tej przerwie i po biegunce. Proszę o odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Uriel

PostWysłany: Wto Lis 06, 2007 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
W okresie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych blokowana jest owulacja. Efekt antykoncepcyjny tabletek utrzymuje się również w tygodniowych okresach przerwy, w których powinno wystąpić krwawienie miesięczne. Dodatkowe zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, z punktu widzenia antykoncepcji, było więc zbędne.
Biegunka czy wymioty mają znaczenie tylko, gdy występują do kilku godzin po przyjęciu tabletki - chodzi o czas, jakiego potrzebuje lek, aby z układu pokarmowego wchłonąć się do krwi. Niedzielna biegunka nie miała wpływu na tabletkę przyjętą w piątek.
W kwestii testu ciążowego, wynik jest miarodajny dopiero po tygodniu od domniemanego zapłodnienia.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: