Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Prawo jazdy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Damcyk3

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 2:37 pm    Temat postu: Prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy lekarz dopuści mnie do egzaminu prawa jazdy. Jestem osobą jednooczną (mam oba oczy lecz widzę tylko jednym). Mam tak od urodzenia ale na to oko widzę dobrze (z tablicy z literkami nie widzę dwóch lub trzech ostatnich rzędów). Wiem że jakiś czas temu osoby jednooczne były dopuszczane do tego egzaminu ale teraz nie wiem czy coś się nie pozmieniało w przepisach. Bardzo proszę o odpowiedź bo co pytam lekarzy w przychodniach to słyszę różne wersje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Sob Lis 03, 2007 5:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zgodnie z rozporządzeniem, jeśli osoba ubiega się o prawo jazdy kategorii A lub A1 musi mieć zachowane widzenie obuoczne.
Jeśli chodzi o kategorią B, B1, B+E i T to brak przeciwwskazań można orzec pod warunkiem, że od powstania jednooczności upłynęło co najmniej 12 miesięcy, osoba badana ukończyła 20 lat (przy czym konieczne jest wyznaczenie ponownego terminu badania) i ostrość wzroku oka widzącego wynosi nie mniej niż 0,8 bez korekcji. Oprócz tego konieczne jest sprawdzenie pola widzenia, które powinno wynosić każdym okiem co najmniej 90° od skroni i 30° od nosa.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: