Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
Nocne poty

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elize4

PostWysłany: Sro Sty 28, 2009 7:31 am    Temat postu: Nocne poty Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
raz na jakis czas budze sie cala mokra czasami trwa to tydzien czasami dwa potem przerwa i odnowa... Zauwazylam, ze najslilniejsze poty mam tuz przed okresem(wtedy moge sie przebierac ze 2,3 razy albo tuz po), ale tym razem jestem w srodku cyklu a budze sie mora od dwoch tygodni. Na roznych forach strasza rakiem gruzlica ziarnica... Badania robilam sobie tuz przed sylwestrem i jak zwykle mialam w dolnej granicy biale krwinki ale OB 2 (mam 26 lat). Teraz jestem troche przeziebiona (bol gardla)ale nie biore zadnych tabletek typu aspiryna a temperatura max. to 37.3. Denerwuje sie tym prosze o porade.

Ps ktos na forum mial bardzo podobne pytanie... poradzila Pani zeby zrobic badanie na tarczyce. Ja mialam dosc niedawno badania wlacznie z usg tarczycy i wszytsko wyszlo w normie. Czy takie pocenie moze byc spowodowane tym ze w pokoju jest za goraco..
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 4:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Takie pocenie, jeśli jest przypadkowe (co jakiś czas, 1-2 dni) może mieć bardzo różne przyczyny.
Może to być efekt gry hormonalnej kobiecego cyklu. Może to być efekt zjedzenia potraw, które powodują zwiększone pocenie; efekt zdenerwowania (także bardzo sugestywnego snu), sztucznego materiału, z którego wykonana jest pidżama czy zbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu.
Może też być tak, że Pani organizm w tej chwili walczy z infekcją (wcale nie musi temu towarzyszyć gorączka) i stąd te poty.
Na pewno warto żeby Pani wykonała jeszcze diagnostykę w kierunku gruźlicy. A poza tym warto się wybrać do ginekologa i wykluczyć jako przyczynę zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam
Powrót do góry
elize4

PostWysłany: Pon Lut 02, 2009 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jeszcze male pytanie, jakie badania powinnam zrobic zeby wykluczyc gruzlice. Pamietam ze bylam szczepiona w podstawowce (mam 27 lat). Dodam ze bardzo rzadko mam kaszel, czasem odczuwam dusznosci i dosc czesto przechodze lagodne przeziebienia.
I jeszcze jeden problem, w ostatnim tygodniu mialam lekkie zapalenie gardla ale temeratura nie byla wyzsza niz 36.6. Natomista teraz temperatura oscyluje tak od 37-37.4 ale nic mnie nie boli.... czy ta podwyzszona temp. moze miec zwiazek z nadchodzacym okresem, wlasciwie to nie pierwszy raz. Czy powazne choroby typu nowotwory nie daja obrazu w wynikach krwi podwyzszone OB, biale krwinki itd...
Pozdrawiam serdecznie i dziekuje
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 5:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej byłoby zrobić zdjęcie rtg płuc. Ale myślę, że może Pani na ten temat porozmawiać ze swoim lekarzem, czy on widzi taką potrzebę - ma więcej wiadomości odnośnie Pani stanu (ja opieram się tylko na fragmencie informacji o Pani zdrowiu).
Może to być kwestia nadchodzącej miesiączki, bo każda z nas reaguje inaczej na zmiany w cyklu hormonalnym. Ale pisała Pani, że zazwyczaj jest to tylko kilka dni, a nie 2 tygodnie nocnych potów.
Wczesne fazy nowotworu mogą nie powodować jeszcze zmian w morfologii lub mogą paradoksalnie początkowo powodować zmniejszenie parametrów morfologii.
Myślę, że dla własnego spokoju lepiej będzie jeszcze za jakiś czas powtórzyć morfologię.
Pozdrawiam
Powrót do góry
elize4

PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz. Jednak w moim przypadku nocne poty przed okresem to znak ze nadchodzi... teraz 3 dni musialam sie w nocy przebierac a dzis dostalam miesiaczke...Jesli chodzi o wyniki krwi to morfologie robie regularnie raz na pol rokudo tej pory wszystko bylo w granicach normy, wiec teraz zrobie przed swietami... mam nadzieje ze jednak wszystko bedzie w porzadku ...

Pani doktor jeszcze jedno pytanie, sama nie wiem czy ma to juz zwiazek z nerwica czy niezwlocznie powinnam sie zglosic do lekarza. Przestraszylam sie troche ta gruzlica (czasami wydaje mi sie ze mam hipochondrie bo ciagle mam jakies problemy...) wczesniej nawet przy przeziebieniach praktycznie nie mialam kaszu, po tym ostatnim podobnie... a od 3 dni czuje jakby cos sciskalo mi klatke nan piersiami, jakbz ciezki przedmiot, bol nie jest zwiazany z wysilkiem i do tego pojawil sie odruch kaszlu... sama nie wiem czy powinnam leczyc cialo czy glowe...

Jeszcze raz serdeczne podziekowania.
Powrót do góry
Basia

PostWysłany: Sro Lut 11, 2009 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że to uczucie ciężkości w klatce piersiowej i kaszel to raczej efekt nerwów, niż rzeczywistej choroby. Tym bardziej, że jak sama Pani pisze wiąże się to z moim wpisem na temat gruźlicy.
Proszę spróbować ograniczyć przyglądanie się własnym reakcjom, bo wtedy najłatwiej się "rozchorować" Smile I na spokojnie za kilka tygodni powtórzyć morfologię.
Pozdrawiam ciepło.
Powrót do góry
alstonamos

PostWysłany: Pon Kwi 11, 2016 12:54 pm    Temat postu: Nice Odpowiedz z cytatem

Pani doktor jeszcze jedno pytanie, sama nie wiem czy ma to juz zwiazek z nerwica czy niezwlocznie powinnam sie zglosic do lekarza. Przestraszylam sie troche ta gruzlica (czasami wydaje mi sie ze mam hipochondrie bo ciagle mam jakies problemy...) wczesniej nawet przy przeziebieniach praktycznie nie mialam kaszu, po tym ostatnim podobnie... a od 3 dni czuje jakby cos sciskalo mi klatke nan piersiami, jakbz ciezki przedmiot, bol nie jest zwiazany z wysilkiem i do tego pojawil sie odruch kaszlu... sama nie wiem czy powinnam leczyc cialo czy glowe????

== Solitaire ==
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: