Forum www.informed.com.pl Strona Główna strona główna Internetowej Informacji Medycznej

Artykuły  
 FAQFAQ    SzukajSzukaj    UżytkownicyUżytkownicy    GrupyGrupy    RejestracjaRejestracja  
 ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    ZalogujZaloguj  
ALKOHOLOWE % a terapia:(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WYBOROWA

PostWysłany: Sro Lis 28, 2007 10:24 pm    Temat postu: ALKOHOLOWE % a terapia:( Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko leczę się z powodu przewlekłego HBV interferonem PEGASYS i chcę wiedzieć czy coś się stanie jak w sylwestra wypiję2,3 drinki takie małe i słabe?w ulotce nic nie pisze,a lekarza prowadzącego nie mogę niestety zapytaćSad wiem,że nie można pić alkoholu z wątrobą w takim stanie-ble ble ble,ale sylwester jest raz w roku!no a też nie chcę skończyć np.na intensywnej terapii czy gdzieśSad i jeszce jedno czy jak już coś wypije to czy wyniki krwi które robię co 2 tyg.coś wykażą?tzn.czy lekarz z nich wyczyta,że w sylwestra wpite były %?z góry dziękuje:) pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odradzam picie alkoholu, proponuję skończyć tylko na 1 lampce szampana o północy. Pegasys jest lekiem działającym na cały organizm, mieszanie go z alkoholem może mieć niepożądany wpływ nie tylko na wątrobę, ale także na układ nerwowy.
Zależy jak Pani wątroba zareaguje na alkohol. Jeśli jest osłabiona to dodatkowa trucizna w postaci % spowoduje pogorszenie jej funkcji, co w efekcie spowoduje znaczne pogorszenie wyników (m.in. wzrost ASPAT, ALAT).
Pozdrawiam
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 10:29 pm    Temat postu: THNX Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za odp. Smile tak myslałam,że lipa ale pocieszająca jest lampka szampana......tyle mam:) pozdrawiam pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Malwina

PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 10:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm widzę że nie tylko mnie czeka witanie Nowego Roku przy jednej lampce szampana Smile.....ale cóż zdrowie ważniejsze i życie które mamy przed sobą Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
WYBOROWA

PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm......a po co lampka szampana w ogóle droga Malwino:) zauważyłam,że do Piccollo dodają jakąś świecącą kostkę lodu i chyba właśnie dla tego gadżetu będę pić szampana dla dzieci!a poza tym lipa na maxx Sad ale życzę Ci dużo zdrówka i przyjemnej zabawy abstynenckiej!!!!!
Powrót do góry
warszawskigp

PostWysłany: Wto Kwi 14, 2015 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lepiej nie ryzykować i zaniechać alkoholu przy terapii, zbyt duże ryzyko terapia bulimii Warszawa
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.informed.com.pl Strona Główna -> Pytania do lekarzy Wszystkie czasy w strefie GMT
Strona 1 z 1

Skocz do: